Te statystyki robią wrażenie. Europejscy gracze brylują na mistrzostwach świata

League of Legends to z założenia gra, która premiuje zgranie i wspólną grę drużynową. Nie oznacza to jednak, że brakuje miejsca na osiągnięcia indywidualne. Za niektóre z nich zdecydowanie należy nagrodzić zawodników europejskiego Fnatic.

Tytuły esportowe, w których rywalizacja toczy się pomiędzy dwoma pięcioosobowymi drużynami w zdecydowany sposób premiują zgranie i rozgrywanie spotkań w myśl jednej taktyki. Nie oznacza to jednak, że nie ma tutaj miejsca na osiągnięcia indywidualne. Tymi cieszyć mogą się zawodnicy Fnatic, zwłaszcza, że mowa wyłącznie o okresie tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Problematyczny początek z turniejem

Fnatic to jedna z drużyn występujących na tegorocznych mistrzostwach świata, która na co dzień rywalizuje o najwyższe lokaty w League of Legends European Championship. Jeszcze przed rozpoczęciem najważniejszego turnieju w roku nad formacją zebrały się czarne chmury. Najpierw zespół stanął w ostrzale krytyki po tym, gdy jeden z zawodników przyznał o braku regularnych treningów formacji, aby następnie dowiedzieć się o potencjalnych problemach w kwestii wyjściowej piątki podczas pierwszych dwóch turniejów.

Jak się bowiem okazało, do stolicy Meksyku, gdzie rozgrywana jest faza play-in tegorocznych Worldsów, na czas mieli nie dostać się zawodnicy z dolnej alejki - Upset oraz Hylissang. Sytuacja nie była wynikiem ich widzimisię, lecz dodatnich wyników na koronawirusa. To przekreśliło ich możliwości nana przekroczenie granicy kraju z uwagi na panujące obostrzenia.

Wczesne prognozy zakładały, że przynajmniej przez pierwsze kilka spotkań zespół zagra z dwoma rezerwowymi. Zgodnie ze wczesnymi założeniami mieli być to Bean oraz Rhuckz, czyli duet Fnatic TQ, akademii głównego składu. Bean był doświadczony w grze na Worldsach, wszak Upseta zastępował także przed rokiem, gdy ten z powodów prywatnych musiał opuścić drużynę w przeddzień rozgrywek.

Michał 'snatchie' Rudzki, Grzegorz 'jedqr' Jędras, AGO esportsESL Mistrzostwa Polski. AGO samodzielnym liderem w Grupie A. Wciąż niepokonane

Występ w pięknym stylu

Jak się jednak okazało, rzeczywistość nie okazała się dla Fnatic tak brutalna, jak było to omawiane w pierwotnych założeniach. Do Meksyku na ostatnią chwilę dotarł Upset, zatem liczba rezerwowych zmniejszyła się do zaledwie jednego. Było to kluczowe, wszak to właśnie pierwszego dnia Fnatic miało rozegrać dwa spotkania, w tym jedno przeciwko Evil Geniuses, swoim bezpośrednim rywalom w walce o 1. miejsce w fazie grupowej.

Sytuację Upseta określano żartobliwie. Często mówiono, że zawodnik zasiadł przed komputer, przyjeżdżając do areny prosto z lotniska. Nawet jeśli tak było, zdecydowanie nie dał tego po sobie poznać. Wraz ze swoim tymczasowym partnerem na dolnej alei zdecydowanie postawił opór rywalom, pieczętując drugą wygraną w ciągu dnia Pentakillem. Ostatecznie rywalizację w fazie grupowej Fnatic zakończyło na 1. miejscu, awansując bezpośrednio do głównego etapu turnieju. Sam Rhuckz rozegrał tylko jeden dzień spotkań, gdyż już drugiej doby zmagań ekipa wystąpiła w pełnym składzie, wliczając w to Hylissanga.

Oszałamiające statystyki

Jak się okazuje, dotychczasowe występy Upseta i Rhuckza na mistrzostwach świata dały się we znaki nie tylko poprzez wywalczenie cennego awansu. Zawodnicy zapisali się także wysoko w rankingu zestawienia współczynnika KDA, czyli eliminacji i asyst do śmierci. Zgodnie ze statystykami zebranymi przez Oracle’s Elixir, zawodnicy zajmują dwa czołowe miejsca w zestawieniu.

Upset, jedna z największych aktualnych gwiazd formacji, jest na szczycie rankingu oszałamiającym KDA na poziomie 25. W znacznie ciekawszej sytuacji znajduje się jednak Rhuckz, wszak zawodnik rozegrał tylko dwa spotkania podczas których zabezpieczył 22 asysty, czyli taką samą wartość, jaką wskazuje jego KDA.

Gracz z akademii Fnatic najprawdopodobniej nie rozegra już ani jednego meczu na mistrzostwach świata. Pozwoli to zacementować jego dokonanie już do końca rozgrywania turnieju, jednocześnie dając mu szansę na osiągnięcie najwyższego KDA w całym turnieju.

T1, Lee 'Faker' Sang-hyeok, Worlds 2021Ciekawe stroje esportowców. Nawiązują do ważnego turnieju

Więcej o: