Lista zarzutów wobec FIFA 23 się wydłuża. Fani bez litości. Lawina negatywnych opinii

"Nie da się uruchomić gry" - tak brzmi wiele opinii w karcie gry FIFA 23 na platformie Steam. Gracze są bezlitośni i przerzucają w coraz bardziej kwiecistych komentarzach nowej odsłony gry piłkarskiej od EA Sports.

Oficjalna premiera FIFA 23 miała miejsce zaledwie kilka dni temu, bo 30. września. Seria od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, a wszystko spotęgował tryb "Ultimate Team", w którym gracze mogą budować drużyny marzeń. Jednak od kilku dni sieć zalewają negatywne opinie na temat najnowszej odsłony najsłynniejszej serii gier piłkarskich. 

Zobacz wideo Hit! Wojciech Szczęsny żartuje z Garetha Bale'a: Nie chcę psuć sobie relacji

"Gra się nie uruchamia, anti-cheat szwankuje". Gracze na PC nie mają lekko z FIFA 23

Zdecydowana większość negatywnych opinii dotyczy komputerowej wersji nowej FIFY. Wpływa na to m.in. wprowadzony anti-cheat, który ma uniemożliwić oszukiwanie podczas gry online. Okazuje się, że wielu graczom uniemożliwia on wręcz uruchomienie gry.

"Po 3 dniach walki z EA Antycheat nadal nie mogę zagrać, nie wiem, po co kupiłem wersje z wcześniejszym dostępem skoro i tak nie mogę zagrać" - brzmi jedna z opinii na karcie gry na platformie Steam. "Hit, gra nie działa" brzmi kolejna. 

"Zacznijmy od tego, że jest jakiś AntyCheat i nie da się uruchomić gry, trzeba Origin przez admina odpalać, bo inaczej nie da się grać w tę FIFĘ, optymalizacja słaba FPSy spadają do 24-30, przy niektórych cutscenkach w trakcie meczu, mam dobry komputer i inne bardziej wymagające gry odpala bez problemu, po prostu optymalizacja jest słaba" - pisze inny użytkownik, co pokazuje, że nowa gra cierpi na problemy związane z optymalizacją gry w wersji na komputery osobiste. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Aktualnie oceny recenzentów na serwisie Metacritic, w zależności od wersji, są w przedziale 76-79. W kolei na platformie Steam gra ma "w większości negatywne recenzje". Na ponad 6 tysięcy opinii ponad 65 procent jest negatywnych. A nawet te pozytywne są podszyte ironią. "Poezja, ale szkoda, że gra jest klockowata", czy "Wszyscy się poruszają, jak mój idol Harry Maguire i więcej mi do szczęścia nie potrzeba".

Więcej o: