Polska Liga Esportowa powraca na wirtualne tory. Drugi Sezon F1 Cup

Jedne z wiodących polskich rozgrywek simracingowych wracają po dwumiesięcznej przerwie. Drugi sezon zawodów na wirtualnych torach Formuły 1 zaplanowano na 29 września. Zwieńczeniem rywalizacji będą zmagania o GP Brazylii.

Esport to nie tylko gry sportowe, fantastyczne lub strzelanki. To także pełne realizmu wyścigi samochodowe, które określa się mianem simracingu. Te wymagają podobnych umiejętności, którymi dysponują prawdziwi kierowcy na torach. Już 29 września powrócą zmagania w ramach F1 Cup organizowanego przez Polską Ligę Esportową.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Zdecydowany mistrz

Polska Liga Esportowa nie postawi pierwszych kroków w świecie simracingu. Organizator turniejów esportowych jest doświadczony w tej gałęzi esportu, co zdecydowanie udowodnił pierwszy sezon PLE.GG F1 Cup. Wówczas w zawodach polegających się na ściganiu na wirtualnych torach Formuły 1 udział wzięło 37 śmiałków. Najlepszy okazał się Jakub Rzeszut, który wygrał 4 z 12 wyścigów. Na jego koncie zgromadzono 217 punktów.

LOUD, VALORANTIle zarabiają esportowcy? Znamy minimalną pensję

Rozgrywki powracają z drugim sezonem

Rozgrywki PLE.GG F1 Cup zostały wznowione na drugi sezon. Gracze simracingu ponownie będą mierzyć się na wirtualnych torach Formuły 1. Na inauguracyjny wyścig nie musimy czekać długo, wszak ten odbędzie się już 29 września na Bahrain International Circuit

Sezon potrwa kilka miesięcy. Jego zwieńczenie, podczas rywalizacji o GP Brazylii, zaplanowano na 15 grudnia. Łącznie zmagania będziemy obserwować na dwunastu torach, co składa się na cotygodniowe wyścigi. Podczas transmisji na Twitch i YouTube Polskiej Ligi Esportowej będziemy mogli obserwować nie tylko aktualnego mistrza, Jakuba Rzeszutę, lecz także Wojciecha Bobrowicza czy Szymona Łukomskiego.

SK Store WarszawaTurniej NBA 2K w Warszawie. To miejsce pokochają fani koszykówki

Więcej o: