Ile zarabiają esportowcy? Znamy minimalną pensję

Już od przyszłego roku rozpoczną się zmagania w ramach pierwszych rozgrywek franczyzowych w VALORANCIE utworzonych przez Riot Games. Im bliżej rozpoczęcia zmagań, jest nam dane więcej szczegółów. Z regulaminu rozgrywek możemy dowiedzieć się o wymaganej minimalnej pensji zawodników.

Profesjonalne rozgrywki esportowe VALORANTA od przyszłego roku wejdą na nowy poziom. Firma Riot Games, bazując na wieloletnim doświadczeniu z League of Legends, postanowiła także i w swojej strzelance postawić na model franczyzowy. Ten wiąże się z wieloma regułami i wymaganiami stawianymi wobec organizacji. Jedną z nich jest minimalna pensja, którą musi otrzymywać zawodnik.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Chętnych było wielu, zaś miejsc wyjątkowo mało

O powstaniu ligi franczyzowej w VALORANCIE po raz pierwszy dowiedzieliśmy sie na początku tego roku. Wraz z postępem miesięcy na światło dzienne wychodziło coraz więcej zakulisowych informacji, które zdradzały proces rekrutacyjny do rozgrywek dedykowanych poszczególnym regionom świata.

Niedawno poznaliśmy ostateczne grono zespołów, które od przyszłego roku będa toczyć rywalizację w najważniejszych rozgrywkach VALORANTA. Ostatecznie Riot Games postawiło na zorganizowanie trzech lig dedykowanych obu Amerykom, Europie oraz Pacyfikowi. W każdej z nich wystąpi dziesięć zespołów.

Chętnych było jednak znacznie więcej niż trzydzieści, a wiele z nich zostało odrzuconych w procesie akceptacji. Pośród znaczących organizacji, które nie zostały zaakceptowane, możemy wymienić OpTic Gaming, FunPlus Phoenix, TSM czy europejskie G2 Esports.

Fnatic Wunder, zawodnik League of LegendsProblem sprzętowy na esportowych mistrzostwach. Za słabe komputery

Franczyza wprowadza wiele reguł

Uczestnictwo w rozgrywkach franczyzowych obarczone jest obowiązkiem przestrzegania wielu reguł. Organizatorzy zmagań określają kiedy rozpocznie i zakończy się okienko transferowe, a także wielkość składów zrzeszonych pod szyldem pojedynczej drużyny. Jak się okazuje, każda formacja może zakontraktować dziesięcioro graczy, co daje możliwość budowy dwóch wyjściowych piątek jednocześnie.

Ciekawym zagadnieniem są jednak pieniądze, wszak Riot Games reguluje także minimalną pensję, którą musi zarabiać każdy zawodnik. W przypadku rozgrywek europejskich jest to 50 tys. euro rocznie. Przekłada się to na miesięczny zarobek na poziomie przeszło 20 tysięcy złotych miesięcznie. Gracze w Ameryce zarobią taką samą sumę, lecz w dolarach. Podobne zarobki, lecz w Wonach południowokoreańskich, zagwarantowano drużynom z regionu Pacyfiku.

EDward Gaming wznoszące Puchar Przywoływacza na Worlds 2021To już w piątek. Ruszają mistrzostwa świata w League of Legends

Więcej o: