Nie Mbappe i Lewandowski. Kto inny jest najlepszy w FIFA 23

W FIFA 23 mocno rozbudowano zawartość związaną z piłką kobiecą. W rozgrywce pojawi się kilka dedykowanych lig oraz sporo nowych zespołów, a co za tym idzie i zawodniczek.

FIFA 23 znacząco poszerzy możliwości gry kobietami. Po raz pierwszy możliwość grania nimi oddzielnie będzie dawała dużo więcej opcji doboru zespołu czy zawodniczek. EA przyjęło też oddzielne kryteria oceny każdej z nich. Z tego względu wygląda to inaczej niż u mężczyzn. Kto znalazł się na szczycie zestawienia?

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Piłka kobieca w FIFA 23

Biorąc pod uwagę wszystkich piłkarzy i piłkarki z bazy zawodników FIFA 23, to właśnie jedna z kobiet ma najwyższą ocenę w całej grze. Mowa o Alexii Putellas z FC Barcelony, której EA Sports przydzieliło 92 punkty. To o jedno oczko więcej od Roberta Lewandowskiego, Leo Messiego, Karima Benzemy, Kyliana Mbappe i Kevina De Bruyne, którzy górują wśród mężczyzn. Oczywiście kanadyjscy twórcy przyjęli w tej kwestii nieco inne kryteria, a dodatkowo nie będzie możliwości, aby rozgrywać mecze między męskimi i damskimi zespołami, wobec czego statystyki są niemożliwe do porównania.

Za plecami Putellas znalazły się trzy inne zawodniczki. Jedną z nich jest oficjalna ambasadorka FIFA 23, Samantha Kerr. Australijka na co dzień występuje w Chelsea. Ona, Ada Hegerbeg oraz Wendie Rendard otrzymały 91 punktów oceny ogólnej.

Cloud9, IEM Dallas 2020ESL Pro League. Faza grupowa zakończona. Cloud9 górą w ostatniej z szóstek

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Wśród Polek najwyższą ocenę ma piłkarka Paris Saint-Germain, Paulina Dudek. EA przyznało jej 86 oczek. Nikola Karczewska z Tottenhamu ma za to ocenę ogólną na poziomie 81 punktów. 

W FIFA 23 wiele piłkarek otrzyma rzeczywiste skany twarzy. EA szykuje również specjalny dodatek z racji nadchodzących Mistrzostw Świata kobiet, które odbędą się w Australii i Nowej Zelandii.

Erdote, profesjonalny zawodnik League of LegendsZawodnik z Polski zdobędzie mistrzostwo Europy. Finał zdecyduje, kto to będzie

Więcej o: