Zawodnik z Polski zdobędzie mistrzostwo Europy. Finał zdecyduje, kto to będzie

Letnie rozgrywki European Masters 2022 znajdują się na wykończeniu. Do rozegrania pozostał jedynie wielki finał, który dostarczy ogrom emocji, zwłaszcza kibicom polskich zawodników League of Legends. Tych bowiem w nadchodzącym starciu zobaczymy aż trzech po różnych stronach barykady.

Choć wywodzące się z Polski formacje już dawno straciły szanse na sukces, nie tyczy się to polskich zawodników. Ci, którzy zdecydowali się reprezentować zachodnie ekipy świadczą o rozwiniętym poziomie europejskich lig regionalnych. European Masters 2022 Summer sprowadziło się do wielkiego finału, gdzie podczas starcia Team BDS Academy i Team Heretics zobaczymy aż trzech biało-czerwonych.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Europejskie mistrzostwa na ostatniej prostej

Rozpoczęty jeszcze w sierpniu turniej European Masters Summer 2022 jest coraz bliższy zakończenia. Początkowo w rozgrywkach o nagrody z puli wynoszącej 150 tys. euro udział brało dwadzieścia osiem zespołów, aby aktualnie postęp rozgrywek skurczył tę liczbę do zaledwie dwóch. Są nimi Team BDS Academy oraz Team Heretics.

Oznacza to, że w wielkim finale zobaczymy francusko-hiszpański pojedynek. Przynajmniej w kwestii pochodzenia drużyn, wszak ich składy są mocno międzynarodowe. To powinno cieszyć, wszak dzięki temu w najważniejszym spotkaniu będziemy obserwować aż trzech Polaków: Marcina "iBo" Lebudę oraz Artura "Zwyroo" Trojana w Team Heretics i Roberta "Erdote" Nowaka w akademii BDS.

Adil 'ScreaM' BenriltomBlamaż w esportowych mistrzostwach. Czołówka odjeżdża Europie

Wielki finał jeszcze w tym tygodniu

Mecz o pierwsze miejsce zaplanowano na niedzielę, 25 września o godzinie 17:00. To zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends. Termin finału EU Masters nie jest przypadkiem - dzięki temu turnieje nie najdą na siebie, zaś widzowie zachowają ciągłość emocjonujących esportowych rozgrywek.

Wielki finał European Masters nie będzie toczyć się tylko o nagrody z pokaźnej puli finansowej. To przede wszystkim prestiż, a także pokazanie się z dobrej strony przed nadchodzącym okienkiem transferowym. Team Heretics od przyszłego roku dołączy do grona ekip w LEC. Znakomity występ może pozwolić chociaż niektórym graczom na zachowanie miejsca i awans na najwyższy szczebel rozgrywek.

Piotr 'morelz' Taterka, Illuminar GamingESL Mistrzostwa Polski. Pościg za liderem w Grupie B. Szansa na pierwsze punkty dla obrońców tytułu

Więcej o: