Mieszane odczucia wokół esportowego hymnu. Społeczność wyraża opinie

W miniony czwartek doszło do jednego z najbardziej emocjonujących wydarzeń związanych z mistrzostwami świata w League of Legends, czyli ujawnienia hymnu tegorocznej imprezy. Za jej wykonanie odpowiadał Lil Nas X, amerykański gwiazdor popu.

Części społeczności hymn tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends nie przypadł do gustu. Za jego wykonanie odpowiadał amerykański gwiazdor popu, Lil Nas X. Rytmiczna piosenka potrafi wpaść w ucho i zostać w głowie najdłużej, jednak część społeczności uważa, że rodzaj brzmienia nie odpowiada potrzebom jednego z najważniejszych turniejów w roku.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Wieloletnia tradycja

Mistrzostwa świata w League of Legends są idealnym wyznacznikiem rozwoju samej gry, jak i stworzonej od podstaw sceny esportowej wokół niej. Początkowo turniej był wyłącznie dobudówką do wówczas większej imprezy, DreamHacka, aby po latach stać się najważniejszym wydarzeniem w świecie całych sportów elektronicznych.

Worldsom co roku towarzyszy wyjątkowa oprawa. Jednym z elementów tworzących atmosferę wokół rozgrywek jest hymn, który co roku wykonywany jest przez innego znanego artystę. Na Worldsy 2022 Riot Games nawiązało współpracę z Lil Nas X’em, amerykańskim raperem i gwiazdorem popu. Piosenka nosi tytuł "Star walkin’" i zadebiutowała w czwartkowe popołudnie, 22 września.

Adil 'ScreaM' BenriltomBlamaż w esportowych mistrzostwach. Czołówka odjeżdża Europie

Społeczność ma mieszane odczucia

Premiera hymnu mistrzostw świata zawsze wywołuje ogromne poruszenie wśród społeczności, która chętnie dzieli się odczuciami w mediach społecznościowych. Wobec "Star walkin’" część z nich nie kryje rozczarowania. Choć pozytywnych recenzji jest sporo, często piosence zarzuca się jedno. Ta, pomimo przyjemnego brzmienia, nie buduje wystarczającego napięcia przed długo wyczekiwanym turniejem.

- Piosenka tegorocznych Worldsów nie nakręca mnie tak, jak zazwyczaj - stwierdził Marcin "Jankos" Jankowski, będący jednym z trzech polskich zawodników na turnieju. Jego zdanie podzielił Aaron "Medic" Chamberlain, który przyznał, że piosenka jest świetna, jednak brakuje jej budowania napięcia i odpowiedniego momentu kulminacji.

Trzeba przyznać, że brzmieniowo utwór Lil Nas X’a odbiega od dotychczasowych klimatów hymnów Worldsów. Może jednak warto dać jej szansę, a ewentualne wykonanie na żywo będzie dobrym momentem rehabilitacji? Przekonamy się z czasem.

Piotr 'morelz' Taterka, Illuminar GamingESL Mistrzostwa Polski. Pościg za liderem w Grupie B. Szansa na pierwsze punkty dla obrońców tytułu

Więcej o: