Nie tak miało być. Słaby występ polskich esportowców

W miniony wtorek rozpoczęły się zmagania w ramach fazy Play-in letniej odsłony European Masters 2022. W zmaganiach udział wzięła jedna drużyna z Ultraligi, a także szereg Polaków występujących w innych ligach regionalnych. Wyniki biało-czerwonych można określić jako przeciętne.

Zmagania wszystkich europejskich lig regionalnych sprowadzają się do European Masters. Turnieju, w którym udział biorą wyłącznie najsilniejsi przedstawiciele poszczególnych regionów. W miniony wtorek rozpoczęły się zmagania w ramach letniej odsłony zawodów, a jej pierwszy etap nie zakończył się po myśli wszystkich zawodników z Polski.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Illuminar Gaming poza turniejem

European Masters to złożone rozgrywki, które składają się na wiele pomniejszych etapów i ich elementów. Pierwszym z nich jest faza play-in, gdzie występują drużyny, które osiągnęły niekoniecznie szczytowy rekord w swojej lidze regionalnej. Szesnaście zespołów prowadzi w nim rywalizację o cztery miejsca w głównym etapie turnieju.

Bieżąca odsłona zawodów szybko przekreśliła szanse na awans Illuminar Gaming. W pełni polski zespół, który awansował jako 3. miejsce z Ultraligi, trafił do jednej grupy z Vitality.Bee, For The Win Esports oraz Entropiq. Była to w zasadzie rywalizacja pomiędzy trzema zespołami, wszak ostatnia w wymienionych ekip zakończyła zmagania z sześcioma porażkami, szybko żegnając się z rozgrywką.

Niestety, podobny los podzieliło Illuminar Gaming, które ostatecznie znalazło się na 3. miejscu w swojej grupie. Aby przejść dalej, należało znaleźć się w najlepszej dwójce. Zespół zakończył zmagania z wynikiem 2-4, co oznacza, że przegrał wszystkie spotkania oprócz tych przeciwko Entropiq.

Czekasz na GTA 6? Najpierw spróbuj tego

Polacy wojują także zagranicą

Illuminar Gaming to jedyna formacja, która zagrała w play-in wywodząc się z Ultraligi. Nie oznacza to jednak, że Polaków nie spotkamy w innych formacjach. W przypadku omawianego etapu turnieju byli to: Jakub "Jactroll" Skurzyński w Vitality.Bee, Adrian "Mrozku Skonieczny w JD|XL, Dawid "Melonik" Ślęczka i Paweł "Czekolad" Szczepanik w GameWard oraz Kacper "Daglas" Dagiel w Anorthosis Famagusta.

Smutny los Illuminar Gaming podzieliła formacja JD|XL. Na największe wyróżnienia zasługują z kolei drużyny z Francji, które zajęły 1. miejsca w swoich grupach, nie tracąc ani jednej gry. Wejście drużyny, która awansowała z grupy, do głównego etapu turnieju nie jest przesądzone. Zadecydują o tym mecze barażowe, które rozpoczną się już jutro, w sobotę 27 sierpnia.

Allianz Stadium, FIFA 23 Będzie niesamowita atmosfera. Słynne stadiony wracają do FIFA 23

Więcej o: