Miejsce w lidze za 40 milionów dolarów? Duże pieniądze w esporcie

Od 2023 roku skład drużyn występujących w League of Legends European Championship ulegnie zmianie. Z ligi odejdzie Misfits Gaming, które sprzedało prawa do udziału w lidze drużynie Team Heretics. jak się okazuje, to może nie być koniec zmian.

Począwszy od przyszłego roku w League of Legends European Championship dojdzie do zmian. Na sprzedaż praw do udziału w rozgrywkach zdecydowało się Misfits Gaming, jednak to może nie być koniec rotacji. Najnowsze plotki mówią o podobnych zamiarach innej organizacji - Astralis.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu Wybierz serwis

Kolejne zmiany w LEC?

League of Legends European Champonship to franczyzowe rozgrywki League of Legends, jak mówi sama nazwa, dedykowane Staremu Kontynentowi. W lidze udział bierze dziesięć zespołów, a prawa do gry nie nabywa się na drodze kwalifikacji, lecz poprzez ich wykupienie od jednej z aktualnie występujących drużyn.

Jak donosi portal Upcomer, sprzedażą miejsca w LEC może być zainteresowana organizacja Astralis. To zespół, który dostał się do rozgrywek za sprawą fuzji z Origen. W trakcie występów nie odnotował żadnych wybitnych wyników, a fani często skarżyli się na budowę budżetowych składów, nie mających nawet cienia szans w starciu z najlepszymi przedstawicielami regionu.

Zgodnie z informacjami zagranicznej redakcji zainteresowanie kupnem slota miało wykazać kilka organizacji. Niezmiennie figuruje pośród nick Karmine Corp, czyli najpopularniejsza formacja z francuskiej ligi regionalnej. Inną organizacją jest z kolei ukraińskie Natus Vincere, a także niewskazana z nazwy formacja z Ameryki Północnej. Niewykluczone, że chodzi o TSM, które otwarcie przyznało się do chęci transferu do Europy.

Okładka FIFY 23: Kylian Mbappe, Sam KerrSpecjalne karty w FIFA 23 potwierdzone. Gracze mogą je otrzymać w jeden sposób

Inna zmiana została potwierdzona

Jeśli informacje dotyczące Astralis okażą się prawdziwe, będzie to niejedyna zmiana w League of Legends European Championship począwszy od wiosennego splitu w 2023 roku. Na sprzedaż praw do udziału w rozgrywkach i całkowite wycofanie się z League of Legends zdecydowała się organizacja Misfits Gaming, która w Polsce znana jest z zatrudniania wielu Polaków na potrzeby rozgrywek w lidze francuskiej.

Slot trafił w ręce hiszpańskiego Team Heretics, które zgodnie z przeciekami zapłaciło za niego blisko 40 milionów dolarów. Jeśli Astralis dostanie podobną kwotę, niewykluczone jest, że organizacja sporo na tym zarobi.

Lotan 'Spinx' GiladiEsportowy gigant chce wrócić do czołówki. Wielki transfer

Więcej o: