Ultimate Team w odświeżonym wydaniu. EA Sports potwierdza zmiany w FIFA 23. Nowy system zgrania

EA Sports potwierdziło pokaźną listę zmian, jakie zostaną wprowadzone w trybie Ultimate Team w FIFA 23. Obejmą one zarówno sam system rozgrywki jak i liczne elementy estetyczne.

Kolejne karty przed premierą FIFY 23 zostały odkryte. W specjalnym zwiastunie kanadyjska ekipa wymieniła korekty i zmiany dotyczące Ultimate Team. Od innego systemu zgrania, przez liczne animacje, aż po nowe warianty rozgrywki.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Zgranie w Ultimate Team w FIFA 23

Pierwszą, a zarazem bardzo dużą zmianą, jaka wejdzie w życie wraz z premierą FIFY 23, będzie kompletna przebudowa systemu zgrania. Za jego słaby poziom zawodnikom nie zostaną obniżone statystyki, jak miało to miejsce w przeszłości, natomiast bonusy pojawią się wraz ze wzrastającym czynnikiem zgrania. Gracz będzie się teraz skupiał przede wszystkim na zapewnieniu wskaźnika każdemu z piłkarzy, a nie całemu zespołowi.

Wszystko nadal będzie zależne od tych samych aspektów - nominalnej pozycji zawodnika i jego rozstawienia na boisku, narodowości, klubów oraz przydzielonego trenera. Zniknie mechanika lojalności - rozegranie kilku spotkań nie zapewni piłkarzowi bonusu do zgrania. Wszystko zostanie sprowadzone do trzech stopni.

  • niewielkie wzmocnienie do statystyk w przypadku oceny zgrania piłkarza na 1.
  • średnie wzmocnienie do statystyk w przypadku oceny zgrania piłkarza na 2.
  • pełne wzmocnienie do statystyk w przypadku oceny zgrania piłkarza na 3.

Istotnym wspomagaczem przy budowaniu zgrania będzie wplatanie do składu kart Ikon (będzie ich ponad 90) i Bohaterów, lecz rzecz jasna nie będzie to wcale tak tanim wydatkiem.

Team Heretics, sekcja League of LegendsTeam Heretics wkracza do LEC. Organizacja ma ambitne plany

Międzyplatformowa FIFA 23

Bardzo ważny aspekt to stworzenie z FIFY 23 gry międzyplatformowej. Cross-play będzie dostępny między Playstation 5, PC oraz Xboxem S i X. Zostanie wprowadzony w trybach rywalizacji 1 na 1, chociaż gracze nadal będą mieli możliwość wyboru, jeśli zechcą mierzyć się z przeciwnikiem z tej samej platformy.

Pojedynczy gracze dostaną szansę spróbowania swoich sił na zupełnie nowej płaszczyźnie - FUT Moments. Zaoferuje ona specjalne wyzwania, które będzie można wykonać w krótszym czasie. Za ich wykonanie gracz otrzyma specjalne gwiazdki. To nowa waluta wewnątrz trybu, którą można wymienić na określone korzyści.

Do konkretnych zmian dojdzie też na polu graficznym i estetycznym. Do dyspozycji gracz trafią animowane dodatki, którymi będą mogli ozdobić swoje stadiony. Dzięki temu wrażenia z gry powinny być jeszcze lepsze. 

EA potwierdziło również nadchodzący dodatek z racji Mistrzostw Świata w Katarze. Pojawią się z tej okazji określone dodatki, lecz twórcy jeszcze nie zdradzają dokładnie, co planują.

Zwiastun z pełnym omówieniem zmian dotyczących FIFA Ulitmate Team jest dostępny tutaj.

Meet at Rift: TalksPorozmawiajmy o esporcie. Konferencja Meet at Rift: Talks

Więcej o: