Historia zakończona po czterech latach. G2 Esports traci swojego gracza-maskotkę

Plotki zostały potwierdzone. Audric "JACKZ" Jug oficjalnie odszedł z G2 Esports. Francuz przez lata stanowił o sile składu, lecz teraz drogi obydwu stron się rozchodzą.

Wcześniej G2 Esports pożegnało się z Aleksim "Aleksib" Virolainenem, a teraz robi to z Audriciem "JACKZEM" Jugiem. Wygląda na to, że w ostatnich dniach przerwy wakacyjnej "Samurajowie" są gotowi, aby ogłosić zmiany, jakie zajdą w ich składzie CS:GO. Dwa miejsca zostały zwolnione. Jug jednak na lodzie nie zostanie. Francuz już znalazł sobie nowy dom.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

"JACKZ" poza G2 Esports

Charyzmatyczny, zabawny, zawsze uśmiechnięty. "JACKZ" stał się prawdziwą maskotką G2 Esports. Skłonny do żartów Francuz cieszył się ogromną sympatią fanów formacji. W pewnym stopniu można powiedzieć, że po czterech latach w zespole społeczność bardziej zapamięta jego charakter i interakcje z kibicami niż wyjątkowo spektakularne zagrania.

Mimo wszystko Jug jest graczem, który drużynie potrafi dać bardzo dużo. Jego kontaktowość to ogromna zaleta. W esportowych kręgach "JACKZ" ma wyjątkowo dobrą opinię. Jest świetnym zawodnikiem wsparcia, który potrafi przedłożyć dobro zespołu nad własne. 

Jednak G2 Esports wchodzi teraz w zupełnie inną fazę. Nie ma w niej miejsca dla Juga i w organizacji nie utrzyma go nawet zasłużony staż. Ostatnie miesiące były w wykonaniu Francuza naprawdę przeciętne. Odstawał od kolegów indywidualnie, wobec czego często spadały na niego słowa krytyki za niepowodzenia "Samurajów".

Hungary F1 GP Auto RacingVerstappen był w czołówce graczy FIFA. Teraz najpierw paczki, potem wyścig

Nowa droga "JACKZA"

Jug nie wylądował na rynku wolnych agentów ani na moment. Francuza przechwyciło węgierskie HEET, które ma pod swoimi skrzydłami jednolicie francuską piątkę. W nowym zespole "JACKZ" wejdzie w buty Lucasa "Lucky'ego" Chastanga. Zmiana jest na swój sposób ryzykowna i wcale nie wydawała się konieczną dla samego HEET. Drużyna odnosiła niezłe wyniki, żywiąc duże ambicje wobec drugiej połowy sezonu. Mimo wszystko status "JACKZA" przekonał włodarzy - Jug przywdział już nowe barwy.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Odświeżone HEET debiut zaliczy w ramach ESL Challenger League, w którym nota bene zagrają aż trzy polskie zespoły. Rozgrywki rozpoczną się 16 sierpnia.

G2 z kolei stworzyło sobie dwa miejsca. Lada moment powinni w nie wejść Justin "jks" Savage oraz Rasmus "HooXi" Nielsen. Niebawem G2 weźmie udział w fazie grupowej BLAST Premier Fall. Potwierdzenie transferów pojawi się najpewniej tuż przed startem zmagań.

Wiktor 'TaZ' Wojtas, zawodnik i współwłaściciel HONORIS.Nowe oblicze HONORIS. Znamy przyszłość NEO

HEET prezentuje się obecnie następująco:

 • Audric "JACKZ" Jug
 • Alexandre "bodyy" Pianaro
 • Pierre "Ex3rcice" Bulinge
 • Aurelien "afro" Drapier
 • Thomas "Djoko" Pavoni
 • Matthieu "matHEND" Roquigny (trener)

Przewidywany skład G2 Esports stworzą:

 • Nikola "NiKo" Kovac
 • Nemanja "huNter" Kovac
 • Ilja "m0NESY" Osipow
 • Justin "jks" Savage
 • Rasmus "HooXi" Nielsen
 • Rémy "XTQZZZ" Quoniam (trener)

AGO ROGUEAGO pierwszym finalistą Ultraligi. Kolejny mecz zdecyduje o European Masters

Więcej o: