Verstappen był w czołówce graczy FIFA. Teraz najpierw paczki, potem wyścig

Sekret mistrza świata Formuły 1? Otwieranie paczek w FIFIE tuż przed rywalizacją. Okazuje się, że taki nietypowy rytuał miał Max Verstappen.

Stres, presja, wysokie ciśnienie? Te emocje są obce Maxowi Verstappenowi. Jak zdradził Alex Albon, Holender jest najbardziej zrelaksowanym kierowcą, jakiego zna. Mistrz Formuły 1 potrafił być do tego stopnia spokojny przed wyścigami, że jak gdyby nigdy nic otwierał sobie paczki w trybie Ultimate Team w FIFIE.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Przedwyścigowy rytuał Maxa Verstapenna

Alex Albon miał okazję pracować z Maxem Verstappenem w jednym zespole. Panowie spotkali się w Red Bullu w 2019 roku. Ich wspólna przygoda trwała 18 miesięcy -  słabsze wyniki Albona spowodowały, że w 2021 roku zastąpił Meksykanin Sergio Perez. Konsekwencją była sezonowa przerwa Brytyjczyka, który teraz wrócił do rywalizacji w barwach Williamsa.

W podcaście The MotorMouth Podcast Albon zdradził kilka szczegółów odnośnie współpracy z Verstappenem. Brytyjczyk wyraził wiele podziwu dla umiejętności swojego kolegi, zarzucając przy tym kilkoma ciekawostkami odnośnie Holendra. Jak się okazuje, jest on fanem serii gier piłkarskich FIFA, a przed wyścigami poświęcał odrobinę czasu na gamingowe sesje.

Chciałbym być tak wyluzowany jak Verstappen. Ten facet potrafi otwierać paczki w FIFIE tuż przed sesją kwalifikacyjną.

Sam Max w przeszłości potrafił już żartować z otwierania paczek w FIFIE. Gdy w listopadzie 2021 otrzymał karę w wysokości 50 tysięcy euro po Grand Prix Brazylii, powiedział w wywiadzie, że najbardziej odbije się to na kondycji jego klubu w Ultimate Team.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

To całkiem spora kwota. Mam nadzieję, że (FIA) zjedzą pyszną kolację i wypiją dużo wina. Mogą mnie na nią zaprosić.
Muszę zapłacić karę. Cóż, oznacza to mniej FIFA Pointsów dla mnie na moim laptopie.

Jak widać Max Verstappen jest więc nieco wkręcony w tematy związane z FIFĄ. Kiedyś zdarzyło mu się nawet zając 21. miejsce w FUT Champions, przy czym spędził 14 godzin na grze w trakcie tygodnia z zaplanowanym wyścigiem. Trzeba przyznać, że rzeczywiście nie brakuje mu dystansu, a Alex Albon ma rację - Holender jest prawdziwą oazą spokoju. Zwłaszcza, jeśli potrafi tyle wytrzymać przy tak łatwo irytującej grze, jaką jest FIFA.

Więcej o:
Copyright © Agora SA