Tuscan debiutuje w CS:GO. Zmiana w puli map turniejowych już niebawem?

Nowa mapa już dostępna dla graczy w CS:GO. Prace nad Tuscanem zostały zakończone. Czyżby zmiana w puli map była już bardzo blisko?

Tuscan w pełnej krasie wylądował już w Counter-Strike'u: Global Offensive. Pokaźna część społeczności od dłuższego czasu na to czekała. Wobec skarg i zażaleń na kilka ze starszych plansz Tuscan może być ciekawym przełamaniem. Pierwsze opinie są całkiem pozytywne.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Tuscan debiutuje w CS:GO

Tuscan zdecydowanie jest mapą unikatową i inną od obecnych w puli. Dla wielu graczy CS:GO ma wartość sentymentalną - setki godzin spędzonych na nim jeszcze w Counter-Strike'u 1.6. wyrobiły mapie renomę, która trzyma się z nią do dziś. Dlatego też w kontekście hipotetycznego wprowadzenia planszy do gry na stałe trwa tak głośna debata.

Dla osoby, która nie miała wcześniej kontaktu z Tuscanem, mapa może być początkowo mocno przytłaczająca. Ukrytych pozycji, ciasnych zakamarków czy wąskich uliczek jest na niej naprawdę dużo. Złapanie orientacji to kwestia praktyki, lecz może zająć nieco dłużej niż w przypadku innych map. Z pewnością przy kilku pierwszych podejściach niespodzianek będzie sporo.

MOUZ NXT - trzykrotni zwycięzcy WePlay Academy League - na scenie WePlay Esports Arena KyivKoniec mistrzowskiej passy. Polacy z MOUZ NXT żegna się nadziejami o tytule

Z czasem jednak mapa zostanie rozpracowana przez społeczność. Podobnie było z Ancientem. Początkowo podchodzono do niego z dużym dystansem i nieufnością. Stopniowo gracze uczyli się kolejnych trików, dużo bardziej oswajając się z całą plansza. 

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Tuscan może wygryźć z puli map jednego z kilku konkretnych kandydatów. Gracze CS:GO narzekają obecnie przede wszystkim na Dusta2, Vertigo oraz Mirage'a. Valve bywa w swoich wyrokach nieprzewidywalne, więc trudno jest powiedzieć, czy rzeczywiście Tuscan wejdzie w miejsce którejś z wymienionych plansz. Trzeba też pamiętać, że wciąż w rezerwie są mapy takiej jak Cache, Cobblestone czy zastąpiony przez Ancienta Train.

Obecnie Tuscan nie został jeszcze dołączony do żadnej grupy. Mapę można jednak pobrać z warsztatu na Steam

Rainbow Six Siege V4 MastersFinały Rainbow Six V4 Masters 2022 już w ten weekend! Cztery zespoły w walce o tytuł

Więcej o: