Polski skład w zagranicznej drużynie esportowej. Będą sukcesy?

Po kilku mało pozytywnych informacjach i sporych przetasowaniach na polskim podwórku CS:GO, fani wreszcie usłyszeli nieco bardziej optymistyczne wieści. Skład Polaków podpisało bowim 9INE. Szwedzka organizacja wzięła pod swoje skrzydła dobrze znanych graczy.

Przełom. Po kilku miesiącach niepewności i konkretnych zawirowaniach na polskiej scenie CS:GO, pojawiły się konkrety. Szwedzki 9INE podpisało kontrakty z polską ekipą. To pierwszy taki przypadek od dłuższego czasu, ażeby zagraniczny inwestor zainteresował się Polakami w CS:GO. 

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Nowy zespół, starzy znajomi - polski skład 9INE przed wieloma wyzwaniami

Coś wisiało w powietrzu od dłuższego czasu. Grzegorz "SZPERO" Dziamałek zapowiadał reaktywację sklejki z Adwokacika, ale w takiej odsłonie raczej nikt się tego nie spodziewał. Były prowadzący Wisły All in! Games Kraków stanie na czele nowej formacji, która na dodatek znalazła już sobie dom. Sam "SZPERO" wróci wreszcie do roli snajpera, co planował od dłuższego czasu.

Do 9INE trafili dobrze znani polskim kibicom gracze. Poza Dziamałkiem są to Wiktor "mynio" Kruk, Kacper "Kylar" Walukiewicz, Kamil "KEi" Pietkun oraz Krzysztof "Goofy" Górski. Jest więc to mieszanka weteranów polskiego CS:GO z nieco młodszą krwią, która jednak zdążyła już zaprawić się w boju na przestrzeni ostatnich paru lat.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Fnatic, zespół League of Legends (Razork, Humanoid, Upset, Hylissang)Alarm w Fnatic. Siódmy tydzień LEC kluczowy w walce o play-offy

Rolę trenera przejmie Piotr "nawrot" Nawrocki. Ma on za sobą pierwsze szlify w takim zadaniu, które zebrał jako szkoleniowiec Illuminar Gaming. Sam "nawrot" kilkukrotnie powtarzał, że na trenerce czuje się bardzo dobrze i chciałby spróbować tego w kontekście długofalowym, odkładając, przynajmniej na pewien czas, obowiązki klasycznego zawodnika. 

Debiut 9INE już niebawem. Zespół ma bowiem miejsce w 42. sezonie ESL Challenger League. W lidze zagrają również dwa inne polskie składy - x-kom AGO oraz FurryFurry Ungentium. Zmagania rozpoczną się 16 sierpnia.

Pełny skład 9INE prezentuje się następująco:

  • Grzegorz "SZPERO" Dziamałek
  • Wiktor "mynio" Kruk
  • Kacper "Kylar" Walukiewicz
  • Kamil "KEi" Pietkun
  • Krzysztof "Goofy" Górski
  • Piotr "nawrot" Nawrocki (trener)

Nabil 'Nivera' BenrlitomMiał być gwiazdą Counter Strike'a. Wybrał inną grę. Teraz gra z bratem

Więcej o: