GTA6 miało mieć czterech bohaterów? Twórcy musieli przystopować

Grand Theft Auto 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. O tytule oficjalnie nie wiadomo wiele, jednak sporo informacji dostarczają przecieki. Zgodnie z nimi twórcy mieli ambicje, które w procesie produkcji musieli temperować.

Grand Theft Auto 6 oficjalnie powstaje i ma przyćmić wszystkie poprzednie odsłony cyklu. O grze niewiele więcej wiadomo, jednak sporo informacji dostarczają zaufani w branży leakerzy. Zgodnie z jednym z ostatnich przecieków twórcy musieli temperować swoje ambicje, zmniejszając ilość grywalnych bohaterów oraz miejsce akcji.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Coraz większe tempo pracy

Przecieki dotyczące Grand Theft Auto 6 pojawiały się wielokrotnie w minionych latach, jednak z uwagi na brak jakiegokolwiek oficjalnego potwierdzenia prowadzonych prac, były traktowane z przymrużeniem oka. Rockstar Games w lutym bieżącego roku przerwało jednak milczenie, oficjalnie przyznając, że GTA 6 powstaje i ma być najbardziej ambitną odsłoną cyklu.

W oficjalnych przekazach nie pojawiło się wiele więcej informacji. Na bazie szczątkowych wiadomości można jednak wnioskować, że prace nad GTA 6 nabierają rozpędu. Do projektu zostali przeniesieni deweloperzy odpowiedzialni za rozwój trybu online w Red Dead Redemption. Dodatkowo przedsiębiorstwo rozpoczęło poszukiwania nowych pracowników na wiele stanowisk.

Ambicje przerosły twórców?

Jasnym jest, że Grand Theft Auto 6, które trafi na sklepowe półki po przeszło dziesięć lat od premiery "piątki", musi być naprawdę udanym tytułem. Jak się jednak okazuje, ambicje przerosły twórców, którzy musieli rezygnować z części pomysłów. Te, jeśli były prawdziwe, mogły zaszokować.

Zgodnie z gamingowym newsletterem Axios, w grze mieliśmy otrzymać aż trzy miasta oraz cztery grywalne postacie. Proces produkcji miał jednak zweryfikować zamiary twórców, którzy prędko z nich zrezygnowali. Zgodnie z aktualnymi informacjami akcja będzie działa się w mieście wzorowanym na Miami, zaś protagonistów będzie dwóch - w tym kobieta pochodzenia latynoskiego. Niewykluczone jednak, że dodatkowa zawartość pojawi się w aktualizacjach lub dodatkach.

Więcej o: