Znamy grupy BLAST Premier Fall. Kiedy start?

Do zakończenia przerwy wakacyjnej na scenie CS:GO pozostały niewiele ponad dwa tygodnie. Pierwszą rywalizacją dla czołowych zespołów będzie faza grupowa BLAST Fall. Weźmie w niej udział 12 zespołów.

Karty odnośnie fazy grupowej BLAST Premier Fall zostały odkryte. Rozlosowano trzy różne czwórki, w których znaleźli się uczestnicy. Zmagania zapowiadają się o tyle ciekawie, że będzie to pierwsza rywalizacja po wakacyjnej przerwie. Wciąż nie potwierdzono jeszcze składów niektórych formacji.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

BLAST Premier Fall pierwszą próbą w drugim półroczu

Tak jak BLAST Premier Spring rozpoczęło cały 2022 rok na scenie CS:GO, tak BLAST Premier Fall będzie inauguracją zmagań w okresie jesienno-zimowym. Stawką fazy grupowej jest sześć bezpośrednich miejsc w finałach światowych. Przypadną one tylko połowie uczestników - dwóm z każdej z trzech grup.

Po losowaniu trzeba powiedzieć, że to chyba Grupa A wygląda najciekawiej. Z czwórki Vitality, Ninjas in Pyjmas, Astralis i OG trudno jest wskazać murowanych faworytów. Temat jest tym bardziej ciekawy, że w pierwszej z nich ma jeszcze dojść do dużej rotacji w składzie - Kevin "misutaa" Rabier ustąpi miejsca Lotanowi "Spinxowi" Giladiemu. Potwierdzenie tej transakcji powinno pojawić się w najbliższych dniach. Odświeżone do rywalizacji przystąpi też OG, które sprawdzi swojego nowego snajpera, Abdula "degstera" Gasanowa.

Vinicius Jr. w FIFA 23Nowości w trybie kariery FIFA 23. EA odkrywa kolejne karty

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

W Grupie B społeczność raczej swoje typy postawi na Natus Vincere i G2 Esports. Pierwsi najpewniej znów zagrają z Wiktorem "sdy" Ordzuhewem, podczas gdy drudzy lada dzień potwierdzą nowe nabytki. Figla może spłatać Team Liquid, który jednak również wciąż nie potwierdził swojego piątego zawodnika. Na chłopca do bicia wygląda Complexity. "Gwiazdy", podobnie jak OG, zagrają na BLAST z nowym snajperem. Duży test przed Håkonem "hallzerkiem" Fjærli. 

Grupa C to pole do popisu dla światowej jedynki, FaZe Clanu. Nie ma innej możliwości - liderzy muszą przejść dalej. Batalia o drugie miejsce zostanie najpewniej rozegrana między Heroic, a BIG. Cicho na szansę liczą Evil Geniuses. Zespół dopiero co ogłosił podpisanie dwóch nowych graczy. Nie ma jednak miejsca na taryfę ulgową - "Geniusze" od razu zostaną wrzuceni na głęboką wodę.

Gracze NAVI podnoszący trofeum za zwycięstwo w PGL Major w Sztokholmie.Najważniejszy turniej CS:GO w Azji? Trwa rywalizacja o organizację

Faza grupowa BLAST Premier Fall 2022 wystartuje 19 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Pula nagród wyniesie ponad 177 tysięcy dolarów, lecz co najważniejsze również i sześć wspomnianych miejsc w światowych finałach.

Pełna rozpiska grup:

Grupa A:

 • Astralis
 • Ninjas in Pyjamas
 • OG
 • Vitality

Grupa B:

 • Natus Vincere
 • G2 Esports
 • Team Liquid
 • Complexity

Grupa C:

 • FaZe Clan
 • Heroic
 • BIG 
 • Evil Geniuses

Nicolai 'device' Reedtz, Ninjas in Pyjamas CS:GOCo się dzieje z legendą esportu? Usunął się w cień

Więcej o: