Gwiazda esportu z przerwą od profesjonalnej gry. Zostanie streamerem

Jake "Stewie2k" Yip, gwiazda sceny Counter-Strike'a: Global Offensive reprezentująca Evil Geniuses czasowo odchodzi od profesjonalnego grania. Zawodnik, zamiast tego, zajmie się streamingiem, gdzie oprócz CS-a, skupi się także na VALORANCIE.

Zmiana profesji na twórcę treści, YouTubera lub streamera jest naturalnym procesem w karierze wielu profesjonalnych graczy. Na podobny krok zdecydował się Jake "Stewie2k" Yip, dotychczas znany z występów pod szyldem Evil Geniuses. Zawodnik skupi się na transmisjach, gdzie głównymi elementami będą Counter-Strike oraz VALORANT.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Zamiast grania - streaming

Kariera profesjonalnego gracza jest niezwykle dynamiczna. Zawodnicy często zmieniają reprezentowane drużyny lub decydują się na odejście od udziału w profesjonalnych rozgrywkach. Wówczas kierunkiem często jest droga szkoleniowca. Niektórzy wybierają jednak drogę twórców treści, nagrywając filmy lub tworząc autorskie transmisje do Internetu.

Na podobny krok zdecydował się Jake "Stewie2k" Yip, zawodnik reprezentujący barwy Evil Geniuses. Wraz ze zmianą profesji na streamera nie kończy się jednak współpraca z organizacją. Amerykanin dołączy do kolektywu twórców treści aktywnie wspieranych przez EG. Jego transmisje będą skupiać się na dwóch tytułach - Counter-Strike’u oraz VALORANCIE.

Zabrakło sukcesów?

Stewie2k był niewątpliwie jedną z gwiazd Evil Geniuses. Do zespołu dołączył w styczniu bieżącego roku. Ponad sześć miesięcy współpracy nie przyniosło jednak oczekiwanych rezultatów. Drużyna nie zdołała zakwalifikować się na PGL Major Antwerp, ani inny znaczący w ostatnich miesiącach turniej.

Zawodnik był dodatkowo zamieszany w aferę z byłym sztabem szkoleniowym formacji. Stewie2k miał zachowywać się wobec nich w sposób nieprzyzwoity, okazując tym samym brak profesjonalizmu. Początkowo wypierał się oskarżeń, jednak ostatecznie otwarcie przeprosił organizację oraz jej fanów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA