Post Malone działa charytatywnie. Zbiera funduszę podczas streamów

Bycie popularnym celebrytom nie zawsze musi być wykorzystywane do własnych korzyści. Udowadnia to Post Malone, który organizuje streamy charytatywne. Podczas nich gra w Apex Legends.

Gry komputerowe to hobby dla wszystkich, nawet celebrytów znanych w każdym zakątku świata. Udowadnia to Post Malone, który swoje zamiłowanie postanowił przekuć w coś dobrego. Organizuje serię livestreamów, podczas których zbiera fundusze na cele charytatywne.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Post Malone upatrzył sobie Apex Legends

Gry komputerowe wśród raperów nie są tematem tabu. Wspomnienie o nich znajdziemy w tekstach polskich artystów - Quebonafide czy PRO8L3Mu. Jak się okazuje, od tematu nie stronią także amerykańscy raperzy, którzy traktują wirtualną rozrywkę jako uprawiane regularnie hobby.

W ostatnich miesiącach częścią FaZe Clanu stał się Snoop Dogg, zaś Post Malone regularnie streamuje Apex Legends na swoim kanale w serwisie Twitch. Raper znany z takich hitów jak Rockstar czy Sunflower postanowił wykorzystać swoją popularność, aby przyczynić się do pomocy potrzebującym.

W dniach 18, 20, 22 i 24 lipca Post Malone zorganizuje streamy, podczas których będzie zbierać fundusze na cztery różne organizacje charytatywne. Każda z nich działa w innym celu:

  • Human Rights Watch - organizacja działająca na rzecz praw człowieka,
  • Project Hope - organizacja zajmująca się zmianami klimatycznymi,
  • United Way - organizacja zbierająca pieniądze dla ofiar wojny w Ukrainie,
  • The Trevor Project - organizacja pomagająca osobom ze społeczności LGBTQ w sytuacjach kryzysowych.

Twórcy gry wspierają

Świetna inicjatywa rapera nie przeszła niezauważona przez Respawn, studio odpowiadające za stworzenie i ciągłe wspieranie Apex Legends. Docenili inicjatywę Post Malone’a i postanowili wesprzeć ją zarówno pod względem marketingowym, jak i finansowym.

Respawn wpłaciło na konto każdej organizacji po 10 tys. dolarów. Dodatkowo powiadomiło graczy Apex Legends o akcji za pośrednictwem oficjalnego konta w serwisie Twitter.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.