Esportowy agent poucza młodych zawodników. "Reputacja jest kluczem!"

Droga na szczyt esportowej kariery jest wyjątkowo kręta. Młodzi zawodnicy mają ambicje, lecz często brakuje im właściwego nastawienia i ogłady. Na ważny aspekt zwrócił uwagę francuski agent esportowy.

Samą ciężką pracą nie można osiągnąć sukcesu. Zwłaszcza w dyscyplinach drużynowych liczą się jeszcze inne płaszczyzny, których nie wypada zaniedbywać. Sukcesu nie osiągniesz w pojedynkę. Kilka prostych, lecz trafnych rad dał młodym graczom Jerome Coupez - założyciel Prodigy Agency, która ma pod swoimi skrzydłami wielu czołowych zawodników esportowej sceny.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Właściwe nastawienie to podstawa

W parze z ogromnym talentem i umiejętnościami potrafi iść również zadziorność i pokaźne ego, czego nie wypada mylić z poczuciem własnej wartości. Młodzi zawodnicy w wielu w przypadkach nie potrafią trzymać nerwów na wodzy. Ich brak zdolności do zdrowej współpracy i komunikacji przekreśla szanse na świetlaną przyszłość. Nikt nie chce grać z osobą toksyczną, która może destrukcyjnie wpłynąć na strukturę całego zespołu. To najistotniejszy element nawet w obliczu nieprzeciętnego talentu.

Niejeden gracz, będący obecnie na szczycie, przyznawał, że dopiero po utemperowaniu własnego charakteru, zdołał wycisnąć z siebie maksimum. Do zawodnika łatwo przykleić łatkę nieprzyjaznego i egoistycznego, za to dużo dłużej trwa proces pozbywania się takiej opinii. O swojej przemianie otwarcie opowiadał Jay "Sinatraa" Won, który dzięki rzetelnej pracy nad swoją osobą zdołał zdominować scenę Overwatcha, a następnie przenieść się z przytupem na Valoranta. Owen "smooya" Butterfield nie gryzł się w język, mówiąc, że jego burzliwa osobowość mocno komplikowała mu karierę na przestrzeni lat, przez co wypadł z kilku obiecujących projektów.

Karim Adeyemi i Erling Haaland najzdolniejsi napastnicy Red Bulla Przenosiny Lewego mogą namieszać. Wielkie transfery zmienią realia FIFA 23

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Na kilka zdań reprymendy szarpnął się Jerome Coupez - założyciel Prodigy Agency, w której szeregach jest sporo głośnych nazwisk ze świata esportu, m.in. Polak Miłosz "mhL" Knasiak. Francuz miał okazję współpracować już z niejednym graczem i wie, z czym to wszystko się je. Agent uważa, że charakter to jeden z fundamentów etyki pracy rzetelnego esportowca.

Ważna rada dla młodzików, którzy marzą o zostaniu profesjonalistami. Nie bądź toksycznym! Inaczej będzie się to za tobą ciągnęło przez całą karierę. Niektórzy zawsze będą wypominać ci przeszłość. Reputacja jest kluczem.

G2 Esports na Mid-Season Invitational 2022, zespół League of Legends Sytuacja w LEC wciąż napięta. Czwarty tydzień rozgrywek przyniesie zmiany?

Bądź pewny siebie, kiedy tego potrzeba, ale nie zapominaj o byciu życzliwym i miłym, nigdy nie przestając się uczyć. Nie krzywdź innych. Utrata panowania nad sobą podczas meczu może wpłynąć na całą twoją reputację i karierę.

To pozornie banalne stwierdzenie, lecz problem z nieopanowanym charakterem młodszych graczy jest wyjątkowo zauważalny. Niejedna kariera już się przez to posypała - w grze, tak jak w życiu, trzeba być po prostu człowiekiem, pamiętając o empatii. 

FaZe Clan, IEM Kolonia 2022 To jest magia esportu. Kolonia jak Katowice

Więcej o: