Koniec esportowej Wisły Kraków. Wszystkie sekcje zamknięte

Klamka zapadłą. Wisła All in! Games Kraków zostaje zamknięta. To koniec pewnego epizodu w historii polskiego esportu.

1003 - po tylu dniach kończy się historia esportowej Wisły Kraków. Były to niemalże pełne trzy lata istnienia opiewające w sukcesy, ale także zawierające te gorsze dla organizacji momenty. "Biała Gwiazda" znika z polskiej sceny esportu, a wszyscy dotychczasowi członkowie drużyny stają się wolnymi zawodnikami.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Wisła Kraków zamyka esportową sekcję

To były ciekawe lata dla esportowej sekcji krakowskiego klubu. Od intensywnego rozwoju i stabilizacji na lokalnej scenie, po ekspansję na światowe salony. Marka "Wisła All iN! Games Kraków" z pewnością pozostanie w pamięci polskich kibiców esportu, jak również tych zagranicznych, którzy śledzili europejskie rozgrywki. Drużyna ta zebrała wokół siebie oddaną społeczność, która była z nią na dobre i na złe - tak jak na prawdziwych kibiców przystało.

Jednakże wszystko co dobre, kiedyś się kończy, a koniec nastaje dzisiaj. Wszystko zaczęło się 16 października 2019 roku. Wówczas esportowy świat po raz pierwszy ujrzał Wiślacką drużynę CS:GO w składzie: Grzegorz "SZPERO" Dziamałek, Kacper "kaper" Słoma, Piotr "morelz" Taterka, Wiktor "mynio" Kruk, Grzegorz "jedqr" Jędras, a także reprezentantów gry FIFA 20: Bartosza "bejotta" Jakubowskego oraz. Jakuba "cyanide’a" Mikołajewskiego. Obie te gry esportowe oraz niektórzy z zawodników specjalizujących się w nich towarzyszyli organizacji od samego początku aż do ostatnich chwil. W myśl poszerzania esportowych horyzontów organizacja we wrześniu 2021 utworzyła również sekcję w grę Dota 2, która dumnie reprezentowała Biała Gwiazdę na arenie międzynarodowej.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

W ciągu trzech lat sekcja mogła pochwalić się wieloma sukcesami - triumf w turnieju Nine to Five #5 w 2020 roku, awans na finały Klubowych Mistrzostw Świata FIFA 21, zdobycie ESL Mistrzostwa Polski 2021 oraz dwukrotny występ na IEM Katowice (w 2021 i 2022 roku). Spod skrzydeł organizacji na światową scenę wyszedł niezwykle utalentowany gracz CS-a, Aleksander "hades" Kłos, którego obecna drużyna, ENCE, znajduje się na szczycie rankingu HLTV. Były to wydarzenia, z których osoby tworzące sekcje z pewnością mogą być dumne.

"To był niesamowity czas opatrzony wieloma sukcesami sekcji. [...] Wiele wspaniałych chwil za które chciałbym podziękować każdemu, kto przyczynił się do rozwoju organizacji. Dziękuję Wam, bo wspólnie zrobiliśmy kawał dobrej roboty! Nie mogę nie wspomnieć o kibicach - nie raz pokazaliście, że jesteście najlepszymi na świecie. W takiej chwili chciałoby się napisać dużo, dużo więcej, ale zwyczajnie brakuje słów… Co dalej? Czas pokaże…" - komentuje menedżer esportu w Wiśle Kraków, Mieszko Łabuz.

To koniec pewnej historii. Historii organizacji, która zapisała się złotymi zgłoskami na kartach polskiego esportu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.