Niesmaczny żart w mediach społecznościowych. To kolejna wpadka FaZe

FaZe Atlanta, jeden z zespołów popularnej organizacji FaZe Clan, postanowił przeprosić fanów. Chodzi o niesmaczny żart, który wcześniej pojawił się na mediach społecznościowych.

W mediach społecznościowych FaZe Atlanta, drużynie Call of Duty należącej do organizacji FaZe Clan pojawił się kontrowersyjny wpis. To, co w zamyśle miało być żartem, zostało odebrane w sposób urażający pewną część odbiorców. Włodarze organizacji przyznają się do błędu, wystosowując oficjalne przeprosiny.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Miało być śmiesznie

FaZe Atlanta, jeden z wielu zespołów FaZe Clan, został powołany celem rywalizacji w Call of Duty League. Drużyna posiada własne media społecznościowe, które skupiają fanów zainteresowanych CoD-em. W ostatnim czasie stały się one jednak dla organizacji źródłem niemałych kłopotów.

Przed kilkoma dniami na Twitterze FaZe Atlanta opublikowano post, który przedstawiał zdjęcia zawodników zespołu wraz z nałożonym filtrem. Ten miał zmienić wygląd mężczyzn, aby wyglądali niczym kobiety. Grafiki zostały dopieszczone krótkim pytaniem: „Ile musielibyście wypić, żeby zabrać je do domu?".

Florian 'syrsoN' Rische BIG zawiodło fanów. IEM Kolonia bez niemieckiej drużyny

Społeczność zareagowała

Żart, który osobie odpowiedzialnej za prowadzenie mediów społecznościowych z całą pewnością wydawał się zabawny, nie przypadł do gustu części odbiorców. Ci zarzucili autorowi seksizm oraz uprzedmiotowianie kobiet. Wkrótce wpis został usunięty, a jego miejsce zajęły przeprosiny skierowane do urażonych osób.

Kiepski dowcip to nie jedyna wpadka wizerunkowa FaZe Clanu. W ostatnich dniach z organizacji został usunięty gracz Fortnite. W sieci pojawiło się bowiem nagranie, które przedstawiało zawodnika wypowiadającego rasistowskie zwroty. Organizacja postanowiła zerwać wszelkie relacje biznesowe, jednocześnie odcinając się od całej sprawy.

Marcelo 'coldzera' David Te niesamowite akcje przeszły do historii esportu. Nie zabrakło też Polaków

Więcej o: