BlizzCon powróci w pierwszym roku. Znamy pierwsze szczegóły

Od ostatniego BlizzConu minęły niemal trzy lata. Niegdyś interesujące wydarzenie poświęcone grom Blizzarda przyciągało setki tysięcy spojrzeń, a obecnie niewiele osób o nim pamięta. Wkrótce ma to się zmienić.

BlizzCon to jedna z najbardziej interesujących imprez branżowych gamingu oraz esportu. Odbywające się niegdyś cyklicznie wydarzenie przyciągało uwagę sympatyków gier Blizzard Entertainment, którzy regularnie wypatrywali nowych gier oraz obserwowali rozgrywki na płaszczyźnie już wydanych tytułów. Impreza po raz ostatni odbyła się w 2019 roku, jednak wkrótce ma to się zmienić.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Święto gier Blizzarda

Blizzard Entertainment posiadając kilka niezwykle rozpoznawalnych marek, takich jak Warcraft czy Diablo, posiada jedno z najmocniejszych portfolio pośród wszystkich firm zajmujących się tworzeniem gier. Ich pozycja pozwoliła im wyjść przed szereg pozostałych deweloperów, rezygnując z udziału w zbiorczych imprezach branżowych. Zamiast tego postanowiono o organizacji własnego wydarzenia, skupionego tylko wokół gier Blizzarda.

W ten sposób powołano do życia BlizzCon, który co roku przyciągał na halę tysiące fanów, a wielokrotność odwiedzających stanowiły osoby oglądające relację online. Podczas wydarzenia prezentowano nadchodzące produkcje studia, a także rozgrywano najważniejsze turnieje w już istniejące gry. 

BlizzCon po raz ostatni odbył się w 2019 roku. Następnie z uwagi na pandemię firma zdecydowała się zaprzestać organizowania wydarzenia z udziałem publiczności, przenosząc swoje działanie w pełni do Internetu. Wyjątkiem był esport, albowiem w tym przypadku miano najważniejszych imprez otrzymały inne turnieje. Mistrzostwami świata w StarCrafta II został IEM Katowice.

Impreza ma powrócić w przyszłym roku

Od ostatniego BlizzConu minęły blisko trzy lata. W tym czasie Blizzard nie próżnował. W ostatnim czasie posiadacze smartfonów mogą cieszyć się z Diablo Immortal, zaś już w grudniu do sprzedaży trafi nowy dodatek do World of Warcraft. Dla osób, które tęsknią za niegdyś cykliczną imprezą, mamy jednak dobre informacje.

Jak możemy dowiedzieć się z wywiadu z Mike Ybarrą, szefem studia Blizzard Entertainment, przeprowadzonym przez redakcję Los Angeles Times, ruszyły prace dążące do zorganizowania BlizzConu w 2023 roku. Impreza ma odbyć się z udziałem publiczności.

Należy mieć jednak na względzie, że Blizzard jest znacznie inną firmą, niżeli była podczas ostatniego BlizzConu. W tym czasie cały kolektyw Activision Blizzard został wykupiony przez Microsoft. Rekordowa w branży gier transakcja opiewała na blisko 70 miliardów dolarów.

Więcej o: