Sytuacja w LEC wciąż napięta. Czwarty tydzień rozgrywek przyniesie zmiany?

Letnia odsłona europejskich rozgrywek League of Legends dostarcza wiele emocji, jednak sytuacja w tabeli wyników wciąż jest niezwykle skomplikowana. Nadchodzący, czwarty tydzień rozgrywek to szansa na rozstrzygnięcie remisów.

Gdyby letnie rozgrywki League of Legends European Championship dobiegały teraz końca, organizatorzy mieliby spory problem i wiele tiebreakerów do rozegrania. Sytuacja w tabeli wyników na chwilę przed rozpoczęciem 4. kolejki spotkań jest zawiła, a nadchodzące mecze mogą pomóc ją rozwiązać.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Brak samodzielnego lidera

Wielokrotnie sukcesy G2 Esports przyzwyczaiły nas do widoku tej formacji na szczycie tabeli wyników League of Legends European Championship. Bieżąca, letnia odsłona rozgrywek zdaje zrywać się z tym stereotypem, a wyniki osiągane przez poszczególne formacje mogą zaskakiwać.

Aktualnie szczyt tabeli wyników dzielony jest pomiędzy aż trzy drużyny. Każda z nich może pochwalić wynikiem 5 zwycięstw oraz 2 porażek. Są nimi Fnatic, Rogue oraz Excel. O ile dwie pierwsze z nich dawały w przeszłości sygnały o aspiracjach na mistrzostwo, widok Excel może być niemałym zaskoczeniem. Drużyna od wiosennego splitu, gdy skład uzupełnił były gracz G2 Esports, Mikyx,  zdecydowanie poprawiła swoją dyspozycję.

Wisła All in! Games KrakówKoniec esportowej Wisły Kraków. Wszystkie sekcje zamknięte

Im niżej, sytuacja wcale nie ma się lepiej

Kolejny potrójny remis, tym razem pomiędzy G2 Esports, MAD Lions oraz Team Vitality pojawia się w tabeli wyników od razu poniżej liderami. To trzy drużyny, które znajdują się niebezpiecznie blisko szczytu. W zasadzie jedyną różnicą w ich bilansie jest jedna porażka więcej.

Z uwagi na bliskość wszystkich drużyn, zdecydowanie najciekawszym meczem pierwszego wieczoru 4. tygodnia LEC będzie pojedynek pomiędzy Team Vitality a Rogue. Ten zaplanowano na godzinę 22:00 w piątek, 15 lipca. Starcie zostanie poprzedzone następującymi spotkaniami:

  • 18:00 - Excel vs Astralis,
  • 19:00 - Team BDS vs MAD Lions,
  • 20:00 - Misfits Gaming vs Fnatic,
  • 21:00 - SK Gaming vs G2 Esports.

Transmisję z LEC w języku polskim realizuje ekipa Polsat Games. Ta dostępna jest w telewizji oraz Internecie.

Turniej VALORANT transmitowany w kinieEsport trafia do kin. Obejrzyj turniej na dużym ekranie

Więcej o: