Do 12 tys. widzów na trybunach. Poznaliśmy lokalizację letnich finałów LCK

Po udanym powrocie na wiosenne finały, rozgrywki League of Legends Champions Korea nie mają zamiaru izolować się od społeczności. Właśnie poznaliśmy lokalizację finałów letniego splitu.

Wiosenne finały League of Legends Champions Korea przyciągnęły tysiące widzów na pierwsze od dawna wydarzenie z publicznością w kraju. Organizatorzy rozgrywek nie zamierzają ponownie przenosić najważniejszych spotkań do sieci. Na potwierdzenie poinformowano społeczność o lokalizacji finałów bieżących, letnich rozgrywek.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

W Korei stawiają na symbolikę

Wiosenne finały League of Legends Champions Korea 2022 były pierwszym wydarzeniem, które po okresie pandemii koronawirusa zostało rozegrane w pełni na żywo. Najważniejsze spotkania, które determinowały o przyznaniu biletu na tegoroczne Mid-Season Invitational rozegrano w Korean International Exhibition Center.

Centrum wystawowe popularnie określane skrótem KINTEX nie było przypadkowym wyborem. Było to symboliczne nawiązanie do pierwszych koreańskich rozgrywek League of Legends, które to właśnie tam rozegrały spotkanie finałowe. Sentymentalnego znaczenia nie zabrakło także podczas wyboru areny na zwieńczenie letniego splitu LCK.

Esport w arenie Igrzysk Olimpijskich

Najlepsze drużyny bieżących, letnich rozgrywek League of Legends Champions Korea, aby wyłonić mistrza, udadzą się na… lodowisko. Konkretnie na Gangneung Ice Arena, obiekt zbudowany specjalnie na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2018 roku odwiedziły Pjongczang. To właśnie tam reprezentacja Korei Południowej zdobyła złoty medal w curlingu.

Pokaźnych rozmiarów arena pomieści do 12 tys. osób, choć niewykluczone, że liczba dostępnych na sprzedaż biletów będzie znacznie mniejsza. Sprzedaż wejściówek ma ruszyć wkrótce, zaś sam finał zaplanowano na 28 sierpnia.

Więcej o: