Oglądaj rozgrywki i zdobądź nagrody. Nadchodzi najważniejszy turniej Apex Legends

Już wkrótce rozpoczną się wielkie finały Apex Legends Global Series, czyli zdecydowanie najważniejszy turniej w całej grze. 40 drużyn zgromadzonych w amerykańskim Raleigh będzie rywalizować o dwa miliony dolarów.

Wielomiesięczne starania doprowadziły graczy Apex Legends do punktu kulminacyjnego, wielkich finałów rozgrywek Apex Legends Global Series. Najlepsze drużyny z całego świata udadzą się do Stanów Zjednoczonych, aby w ramach turnieju LAN-owego rywalizować o nagrody z puli wynoszącej 2 miliony dolarów. Osoby oglądające spotkania na internetowej transmisji mogą liczyć na specjalne nagrody.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Najważniejszy turniej Apex Legends

Apex Legends Global Series to cykl rozgrywek organizowany przez twórców gry, Respawn Entertainment oraz EA. Rozgrywki podzielono na wiele pomniejszych faz, a zadaniem każdej z nich było wyłonienie najlepszych drużyn popularnego Battle Royale’a na świecie. Jednocześnie oferowano graczom wysokie nagrody pieniężne, które stanowiły niemałe źródło motywacji.

Największe nagrody finansowe zostaną dopiero rozdane. Już 7 lipca w godzinach wieczornych rozpoczną się wielkie finały ALGS. Czterdzieści najlepszych drużyn z całego świata udały się do Stanów Zjednoczonych, aby rywalizować o lwią część z puli wynoszącej 2 miliony dolarów. Zwycięzcę poznamy dopiero w niedzielę, 10 lipca.

SZPERO podczas jednego z meczów Wisły All in! Games KrakówWeteran polskiego esportu szuka zespołu. "Po prostu kocham tę grę"

Nagrody także dla widzów

Finały Apex Legends Global Series, jak jest to zazwyczaj w przypadku największych turniejów, będą transmitowane w Internecie. Organizatorzy postanowili urozmaicić emocje związane z rozgrywkami, oferując widzom dodatkowe nagrody przyznawane za śledzenie spotkań czołowych ekip.

Dla oglądających przygotowano ciekawe przedmioty do otrzymania wewnątrz gry. Są to między innymi skórki do Revenanta oraz broni Devotion. Aby je otrzymać, należy połączyć konto EA z Twitchem, a następnie spędzić odpowiednią ilość czasu na oglądaniu transmisji. Aby zdobyć wszystkie fanty, profesjonalistów w akcji należy obserwować przez łącznie trzy godziny.

Movistar Riders, CS:GOHiszpańska drużyna sensacją sceny CS:GO. Niesamowity rozwój