CLG wspiera scenę bijatyk. Najpierw zakontraktowani gracze, teraz własny cykl turniejów

Północnoamerykańska organizacja esportowa CLG coraz przychylniej zerka w kierunku gier-bijatyk. W ostatnich miesiącach drużyna przyjęła kilku zawodników, zaś teraz zapowiada pokaźny cykl turniejów.

Choć League of Legends czy Counter-Strike: Global Offensive to ogólnoświatowe fenomeny, popularność niektórych tytułów esportowych ogranicza się wyłącznie do wąskiego regionu świata. Tak jest w przypadku wielu popularnych bijatyk, których scena najbardziej rozwinięta jest w Ameryce Północnej.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

CLG zainteresowane bijatykami od dawna

Z perspektywy europejskich fanów esportu północnoamerykańska organizacja esportowa CLG może być znana głównie za sprawą League of Legends. Niegdyś ich zespół stanowił jeden z mocniejszych punktów swojego regionu, regularnie odwiedzając międzynarodowe imprezy.

Wspomniana drużyna ponadto skupia się na rozwoju lokalnej sceny, a jednym z dowodów jest stałe wsparcie dla sceny gier-bijatyk. Od lat jej aktywność można było zauważyć w społeczności Super Smash Bros. Obecnie CLG planuje znacznie rozszerzyć działania w tym zakresie.

League of LegendsMaraton gracza w LoL. Grał 58 godzin, aby zdobyć rangę

Gracze i własne turnieje

W ostatnim czasie do CLG dołączyło dwóch graczy, którzy specjalizują się w Street Figterze oraz Tekkenie 7. Są to kolejno Brian "Brian_F" Foster oraz Jeannail "Cuddle_Core" Carter. Oboje otrzymali wsparcie od formacji po rozpadzie ich wcześniejszej drużyny, EQNX Gaming. W trakcie kariery zaliczyli udane występy podczas wielu lokalnych turniejów.

Organizacja nie zamierza zatrzymać się wyłącznie na wsparciu graczy. Czwartego lipca ruszył cykl cotygodniowych turniejów CLG Run It Thursdays, które każdorazowo oferują pulę nagród w wysokości 800 dolarów. Obecnie wspierane gry to Street Fighter V oraz Guilty Gear Strive, zaś już teraz mówi się o uzupełnieniu listy Tekkenem 7 oraz Dragon Ballem FigherZ.

Team Spirit, Dota 2Zmiana w Team Secret. To zespół najlepszego polskiego zawodnika Doty 2

Więcej o: