Kobiety przyszłością polskiego CS:GO? Świetne miesiące Polek z NAVI Javelins

Zespół NAVI Javelins gra ze sobą przez dwa miesiące, a już osiąga bardzo obiecujące wyniki. Kobieca scena CS:GO jest w rozkwicie i być może to tam trzeba upatrywać nadziei na odbudowę renomy polskiego Counter-Strike'a.

Kontrakt z NAVI podpisany w kwietniu. Niecałe trzy miesiące współpracy, pięć rozegranych turniejów i niemal 15 tysięcy dolarów z samych nagród za poszczególne rozgrywki. NAVI Javelins to dopiero raczkujący projekt, ale dzięki obecnym perspektywom na kobiecej scenie CS:GO ma on ogromne szanse na rozwój. Być może polscy kibice wypatrywali dobrych sygnałów ze złej strony - czy Polki pobiją na głowę męskie składy, które od dłuższego czasu nie dowożą żadnych konkretnych wyników?

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Obiecujące rezultaty NAVI Javelins

Świeżo zakończony ESL Impact Valencia 2022 to pierwszy duży turniej LAN-owy, na jakim przyszło zagrać Polkom z NAVI Javelins. Drużynie poszło całkiem przyzwoicie - paniom udało się dojść do czołowej czwórki rywalizacji, gdzie lepsza od nich okazała się brazylijska FURIA, którą można nazwać nieformalnym numerem dwa damskiej sceny CS:GO.

Za osiągnięty rezultat NAVI Javelins zdobyły 10 tysięcy dolarów. W obecnie trwającym sezonie niewiele polskich ekip zdołało zarobić tyle z jednego turnieju. Ledwie po dwóch miesiącach wspólnej gry kobieca sekcja NAVI wskoczyła na 7. miejsce pod kątem wygranych nagród pieniężnych w klasyfikacji polskich drużyn w trwającym roku. Ich dorobek to w sumie 14,5 tysiąca dolarów To dość mocno działa na wyobraźnię, zwłaszcza przy tak niestabilnej sytuacji męskich ekip na rodzimym podwórku.

VALORANTVALORANT z poważnym błędem? Może wpłynąć na rozgrywki turniejowe

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Do tego trzeba zaznaczyć, że ponad nimi uplasowało się ENCE, które tylko na jednym turnieju zagrało ze składem sklasyfikowanym pod polską flagą (IEM Dallas, Janusz "Snax" Pogorzelski w roli zmiennika). Do tego jest też chociażby MOUZ NXT - dzięki występom w WePlay Academy League "Młode Myszy" wiodą prym w zestawieniu, ale trzeba pamiętać, że w niemieckiej organizacji gra trzech Polaków i nie jest to jednolita ekipa.

Rogue, Adrian 'Trymbi' Trybus, Worlds 2021LEC bez wyraźnego lidera. Trzecia kolejka wszystko skomplikowała

Oczywiście trzeba brać poprawkę, że na męskiej scenie CS:GO konkurencja jest dużo bardziej wymagająca. Nie bez powodu Polacy od dobrych kilku lat odbijają się od czołowych rywalizacji jak od ścian. Dlatego też może warto skupić uwagę właśnie na NAVI Javelins, gdyż Polki mają szansę osiągnąć niemałe sukcesy tuż po starcie całego formatu Impact, który organizuje ESL. Kobiecy Counter-Strike wreszcie ma szansę na stały rozwój, a wraz z nim mogą postępować sukcesy NAVI. Za to z pewnością wypada trzymać kciuki.

Mikyx, zawodnik Excel w League of LegendsZacięta walka o fotel lidera LEC. Co się wydarzy w kolejnym tygodniu?

Więcej o: