LEC bez wyraźnego lidera. Trzecia kolejka wszystko skomplikowała

Sytuacja w najlepszych rozgrywkach Starego Kontynentu League of Legends jest daleka od unormowania. Trzeci tydzień rozgrywek wprowadził do tabeli wyników jeszcze więcej zamieszania.

Miano samodzielnego lidera tabeli wyników - niezależnie od statusu rozgrywek, każda formacja biorąca w nich udział chciałaby się nim szczycić. W przypadku League of Legends European Championship nie jest to niestety możliwe, wszak 1. miejsce w rozgrywkach należy jednocześnie do aż trzech formacji.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Nieoczekiwane rozstrzygnięcia

W miniony piątek oraz sobotę rozegrano 3. kolejkę w ramach letniej odsłony League of Legends European Championship, czyli wiodących rozgrywek LoL-a na Starym Kontynencie. Zmagania rozgrywane od czerwca do sierpnia każdego roku są niezwykle ważne, wszak w ostatecznym rozrachunku decydują o tym, kto pojedzie na mistrzostwa świata.

Fani, którzy oglądali mecze na żywo lub za pośrednictwem internetowych transmisji, przeżyli istny rollercoaster emocji. Dwa wieczory rozgrywek dostarczyły bowiem sporo zaskoczeń, a pierwszym z nich mogą być dwie porażki z rzędu aktualnych mistrzów Europy, G2 Esports. Zespół najpierw przegrał na MAD Lions, aby kolejnego dnia uznać wyższość Fnatic.

Mecze z udziałem ekipy Marcina "Jankosa" Jankowskiego nie konkludują jednak listy spotkań wartych uwagi. Na uwagę zasługuje lepsza forma drużyn, które wcześniej mogły pochwalić się wyłącznie miejscem w środku tabeli - Rogue oraz Team Vitality. W przypadku wspomnianych formacji weekend zakończył się dwoma zwycięstwami.

VALORANTVALORANT z poważnym błędem? Może wpłynąć na rozgrywki turniejowe

Samodzielny lider? Nie w przypadku Europy

Choć przed rozpoczęciem 3. tygodnia LEC G2 Esports można było rozważać w kontekście najlepszej obecnie drużyny pod względem osiąganych wyników w rozgrywkach ligowych, obecnie sytuacja ma się zgoła inaczej. Podopieczni Dylana Falco znajdują się na ex aequo 4. miejscu w tabeli wyników. Miejsce to dzielą z MAD Lions i Team Vitality, a wspólnym mianownikiem wszystkich wymienionych drużyn jest wynik 4-3.

Jak się okazuje, to nie jedyna niecodzienna sytuacja. Identyczna sytuacja wystąpiła na szczycie tabeli wyników, gdzie również znajdują się trzy formacje. Zarówno Excel, Rogue jak i Fnatic zanotowały na swoich kontach pięć zwycięstw i dwie porażki, tym samym meldując się w ścisłej czołówce europejskich rozgrywek.

Z uwagi na niezwykle bliskie wyniki wielu zespołów, wiodącym rozgrywkom Starego Kontynentu daleko do przejrzystości. Rzeczywisty układ sił może wyklarować się jednak w trakcie kolejnych kolejek zmagań. Mecze League of Legends European Championship rozgrywane są co tydzień w piątki oraz soboty.

Mikyx, zawodnik Excel w League of LegendsZacięta walka o fotel lidera LEC. Co się wydarzy w kolejnym tygodniu?

Więcej o: