Duński skład oskarżony o oszustwo. Poważne zarzuty ze strony konkurentów

Po spotkaniu między ECSTATIC, a Bad News Eagles na Twitterze jeden z zawodników zarzucił zespołowi rywala oszukiwanie. Między obiema stronami wywiązała się dość ognista korespondencja.

Mecz o trzecie miejsce w 3. sezonie REPUBLEAGUE. Naprzeciw siebie staje duńskie ECSTATIC i kosowscy Bad News Eagles. Górą ze spotkania dość pewnie wychodzą "Orły", pokonując przeciwników 2:0. Na tym temat jednak się nie kończy, bowiem zamiast klasycznego wpisu na social-mediach po meczu, Flatron "juanflatroo" Halimi w mocnych słowach wypowiedział się na temat rywali, insynuując, że są oni oszustami.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

ESCTATIC mają swoje za uszamI?

Halimi w ironiczny sposób podziękował REPUBLEAGUE za stworzenie serwerów z odpowiednimi blokadami, które nie pozwoliły ECSTATIC na nieuczciwą grę. Nie było więc klasycznej wymiany pochlebstw po spotkaniu, a zażarta dyskusja, gdyż wpis skomentował zawodnik ECSTATIC, Dion "FASHR" Derksen. Holender stwierdził, że zachowanie "juanaflatroo" jest bezczelne i nie okazuje konkurencji należytego szacunku, rzucając tego typu oskarżenia bez pokrycia. Kosowianin swych słów nie wycofał, aczkolwiek poprosił społeczność, aby ograniczyć rzucane w obydwie strony wyzwiska. Trochę późno naszło go na refleksję, skoro to on sam rozlał czarę goryczy.

Co ciekawe nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy ECSTATIC zostaje zarzucona nieuczciwa gra. Na przestrzeni ostatnich miesięcy kilku zawodników dość bezpośrednio sugerowało, iż w grze duńskiej ekipy jest coś podejrzanego. Rzekomo prowadzący ECSTATIC, Thomas "birdfromsky" Due-Frederiksen, miał wykorzystywać tzw. radar hack, który dawałby mu pokaźną dozę informacji o rozstawieniu drużyny przeciwnej w nielegalny sposób. Ostatecznie nie przedstawiono żadnych konkretnych dowodów, a temat ucichł.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Skoro jednak cała sprawa wraca jak bumerang, być może to sygnał, aby przyjrzeć się jej dokładniej? Zdaniem Halimiego negatywną opinię o ESTATIC ma nawet do trzydziestu różnych profesjonalnych zawodników, którzy mieli styczność z drużyną. Pokaźna grupa, ale na razie są to tylko słowa, wobec czego warto wstrzymać się z osądem.

Jeśli jednak rzeczywiście potwierdzono by nieuczciwość ECSTATIC, na profesjonalnej scenie CS:GO wybuchłby niemały skandal. Drużyna gra ze sobą od listopada 2021 roku. Udawało jej się zajmować wysokie miejsca w rankingu światowym - 16 było ich rekordem. Zdemaskowanie ich po tak długim okresie udowodniłoby, że w systemie od zapobiegania oszustom są pokaźne braki. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA