Zacięta walka o fotel lidera LEC. Co się wydarzy w kolejnym tygodniu?

Po dwóch tygodniach zmagań określenie samodzielnego lidera w League of Legends European Championship nie jest możliwe. Odmianę może przynieść nadchodząca kolejka.

League of Legends European Championship to wiodące w Europie rozgrywki najpopularniejszego tytułu od Riot Games. Trwający, letni split ma za zadanie wyłonić reprezentację Starego Kontynentu na nadchodzące mistrzostwa świata. Po dwóch pierwszych kolejkach w rozgrywkach brakuje samodzielnego lidera tabeli wyników.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

G2 Esports i Excel dzielą 1. miejsce

Letnie rozgrywki League of Legends European Championship zdecydowanie zaskakują. Względem wiosennej odsłony w Europie doszło do sporej rotacji w układzie sił poszczególnych formacji. Zdecydowanie najbardziej rozczarowuje dyspozycja Misfits Gaming, które obecnie znajduje się u dołu tabeli, a zaledwie kilka miesięcy temu rzucało wyzwanie najgroźniejszym rywalom.

Niemniej ciekawie ma się sytuacja na drugim biegunie. Tam o pierwsze miejsce, co nie powinno dziwić, aktywnie rywalizuje G2 Esports. Ciekawy jest jednak konkurent wielokrotnych mistrzów Starego Kontynentu - nie jest to Rogue czy Fnatic, lecz Excel reprezentowane między innymi przez Mihaela "Mikyxa" Mehle.

Ekipa x-kom AGO cieszy się z awansu do 12. sezonu ESL Pro LeagueAGO zmienia nazwę. Organizacja traci sponsora tytularnego

Kolejna kolejka przyniesie rozstrzygnięcie?

Na bezpośredni pojedynek pomiędzy G2 Esports a Excel przyjdzie nam poczekać do 5 sierpnia. Do tego czasu rywalizację pomiędzy ekipami muszą determinować inne spotkania z ich udziałem. Nadchodząca kolejka przyniesie kilka okazji, aby wyklarować układ sił na górze tabeli wyników.

Już w piątek, 1 lipca, obie formacje staną w szranki z ekipami z środka tabeli. Najpierw Excel podejmie Rogue, zaś chwilę później G2 Esports rozegra spotkanie z MAD Lions. Pełen terminarz spotkań prezentuje się następująco:

  • 18:00 - Team BDS vs Misfits Gaming,
  • 19:00 - Team Vitality vs SK Gaming,
  • 20:00 - Rogue vs Excel,
  • 21:00 - Fnatic vs Astralis,
  • 22:00 - MAD Lions vs G2 Esports.

Transmisję ze spotkań League of Legends European Championship w języku polskim realizuje ekipa Polsat Games. Mecze można oglądać w telewizji oraz Internecie.

Aleksander 'zeek' Zygmunt zostaje w Acend na dłużej.Esportowy mistrz świata z Polski bez drużyny. Chwilę przed ważnymi kwalifikacjami

Więcej o: