Brazylijskie legendy CS:GO ponownie w jednych barwach. 00Nation zaczyna nowy projekt

W 2016 roku zdominowali scenę CS:GO w barwach Luminosity i SK Gaming. Teraz jednoczą się pod nową banderą. Marcelo "coldzera" David i Epitacio "TACO" de Melo staną na czele 00NATION, gdzie pokierują ekipą młodych, perspektywicznych zawodników.

Brazylijski Counter-Strike szuka swojej drogi od dłuższego czasu. W minionych miesiącach powstawało sporo projektów - większość krótkotrwała i niestabilna. Wciąż na arenie międzynarodowej jedynym godnym reprezentantem pozostawała FURIA, z drobnym przebłyskiem ze strony Imperial i epizodycznymi wyskokami paiN Gaming. Czy odświeżone 00NATION okaże się nową nadzieją brazylijskiej sceny esportowej?

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

"coldzera" i "TACO" łączą siły w 00Nation

00NATION pojawiło się na scenie CS:GO jeszcze w 2021 roku. Pierwotny koncept organizacji oparty na sklejce O PLANO kompletnie nie wypalił. Choć drużyna miała charakter i potrafiła robić show, tak brakowało jej najważniejszego - wyników. Od nowego sezonu norweska marka zrobiła konkretne przetasowanie, ściągając do siebie kilku młodych prospektów z Ameryki Południowej. Efektu nowej miotły jednak nie było. 00NATION stale zawodziło, a kwintesencją rozczarowań okazał się brak kwalifikacji na Majora w Antwerpii.

Plotki o nadchodzących zmianach krążyły już od maja, zwiastując potężne przetasowanie na całej scenie Ameryki Południowej. Przesłanki dotyczyły również samego 00NATION. W większości zresztą się sprawdziły - w drużynie pozostali tylko Marcelo "coldzera" David i Santino "try" Rigal. Skład uzupełniono zawodnikami z GODSENT, które samo też szykuje się do konkretnej przebudowy.

Florian 'syrsoN' RischeNiespodziewany zwycięzca Roobet Cup. BIG pokonało w finale FaZe

Nowymi twarzami 00NATION zostali Bruno "latto" Rebaltto, Eduardo "dumau" Wolkmer oraz Epitacio "TACO" de Melo. Z tym ostatnim "coldzera" ma wiele wspólnego. Duet spędził razem dobre kilka lat w Luminosity Gaming, SK Gaming i Made in Brazil. Znają dobrze smak sukcesu - ich zespół zdominował 2016 rok, wygrywając dwa Majory pod rząd. Teraz David i de Melo postarają się przywrócić brazylijskiej scenie dawny blask.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

00NATION wydaje się teraz projektem ułożonym bardzo sensownie. Rolę prowadzącego przejmie "TACO", a głównym snajperem nadal pozostanie "try". W GODSENT największym kłopotem było obsadzenie właśnie pozycji AWP-era. Teraz przychodząca do 00Nation trójka nie będzie musiała się tym kłopotać. Zespół z pewnością ma zawieszony wysoko pułap swojego potencjału. Pytanie tylko, ile z tego wszystkiego uda się przekuć w sukces.

Cloud9, IEM Dallas 2020Rosyjski skład odkupiony przez Amerykanów. Esportowcy kosztowali milion dolarów

Poza trzema zawodnikami z GODSENT do 00NATION przeniósł się również trener Olavo "chuky" Napoleão i kilku członków sztabu. Norweska organizacja zadebiutuje w nowej odsłonie na ESL Challenger Valencia, które startuje już dziś. Pierwszy mecz 00NATION rozegra z Outsiders. Pula nagród hiszpańskiego turnieju wynosi 100 tysięcy dolarów i co najważniejsze gwarantowane miejsce w 17. sezonie ESL Conference League.

00NATION wygląda teraz następująco:

  • Marcelo "coldzera" David
  • Santino "try" Rigal
  • Epitacio "TACO" de Melo
  • Bruno "latto" Rebalatto"
  • Eduardo "dumau" Wolkmer
  • Olavo "chuky" Napoleão (trener)

Aleksander 'zeek' Zygmunt zostaje w Acend na dłużej.Esportowy mistrz świata z Polski bez drużyny. Chwilę przed ważnymi kwalifikacjami

Więcej o: