Mistrzostwa świata LoL-a odwiedzą Amerykę Północną. Poznaliśmy dokładne lokalizacje

Wraz ze zbliżającym się październikiem gracze League of Legends coraz śmielej myślą o mistrzostwach świata. Nie inaczej jest w przypadku organizatorów, którzy ujawnili lokacje, gdzie rozegra się turniej.

Mistrzostwa świata, powszechnie nazywane także Worldsami, to najważniejszy turniej w esportowym kalendarzu League of Legends. Coroczne zmagania wzbudzają ogromne emocje, a ich unikalność podbija obwoźny charakter zawodów. Te w zamyśle co roku odbywają się w innych lokalizacjach. Gdzie trafią tym razem?

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Gospodarzem Ameryka Północna

Pandemia koronawirusa zaburzyła cykl organizacji mistrzostw świata w League of Legends. Te z uwagi na zagrożenie życia lub zdrowia organizowane były w wysokim standardzie sanitarnym, co jednocześnie wykluczyło możliwość udziału jakiejkolwiek publiki. Sytuacja na świecie wraca jednak do normy, a wraz z nimi prestiżowe rozgrywki.

Tegoroczne zmagania o tytuł najlepszej drużyny na świecie odbędą się w Ameryce Północnej. Turniej odwiedzi cztery różne miasta, rozpoczynając etap play-in w stolicy Meksyku, aby wyłonić zwycięzcę w San Francisco. Organizatorzy szykują się na sporą frekwencję ze strony społeczności, albowiem Chase Center, gdzie odbędą się finały, może pomieścić niemal 20 tys. odwiedzających.

Cloud9, IEM Dallas 2020Rosyjski skład odkupiony przez Amerykanów. Esportowcy kosztowali milion dolarów

Kto zagra na turnieju?

Mistrzostwa świata w League of Legends dedykowane są wyłącznie najlepszym drużynom spośród wiodących regionów. Rozgrywki ligowe wciąż trwają, a ich zakończenia można spodziewać się najwcześniej w drugiej połowie sierpnia. To dopiero wówczas poznamy pierwszych uczestników turnieju.

Chrapkę na tytuł najlepszej drużyny świata ma jednak wiele zespołów. Na dobry występ podczas z turnieju z całą pewnością liczy europejskie G2 Esports, które obecnie znajduje się u szczytu tabeli wyników swoich rozgrywek. Na poprawę wyniku z Mid-Season Invitational z całą pewnością liczy także T1, które podczas minionego turnieju uległo w finale chińskiemu Royal Never Give Up.

Mohan 'launders' Govindasamy, BLAST x NikePrestiżowa współpraca BLAST. Będą esportowe ubrania

Więcej o: