Prestiżowa współpraca BLAST. Będą esportowe ubrania

Esportowa organizacja BLAST wypuści specjalne linie ubrań przy współpracy z Nike. W najbliższym czasie różne warianty będą dostępne dla fanów.

Nike wykonuje kolejny ruch w kierunku esportowej branży. Znany producent odzieży sportowej nawiązał współpracę z BLAST - jednym z największych organizatorów turniejów w CS:GO. To też duży sukces samej esportowej organizacji, która zawsze cieszyła się dużym uznaniem i zaufaniem fanów. Teraz do ich dyspozycji zostaną oddane specjalne produkty, które będą efektem kolaboracji obydwu stron.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Nike chętniej angażuje się w esport

Czapki, bluzy, koszulki i inne warianty. Te rzeczy ma wyprodukować Nike przy współpracy z BLAST. Specjalna kolekcja została zapowiedziana na sierpień 2022 roku. Wygląda więc na to, że produkty trafią do dystrybucji przy okazji BLAST Premier Fall 2022, którego pierwsza faza odbędzie się właśnie w środku sierpnia.

To nie pierwszy raz, kiedy Nike angażuje się w esportową branżę. Amerykańska marka odzieżowa jest sponsorem kilku organizacji. Do czołowych należy SK Gaming, T1, FURIA czy chociażby Team Spirit. Producenci ubrań sportowych coraz chętniej udzielają się również w kręgach sportów elektronicznych. Poza Nike robi to choćby Adidas, a nie tak dawno polskie Illuminar Gaming potwierdziło, że nawiązało współpracę z firmą Hummel.

Mikołaj Elazer Ogonowski, zawodnik StarCraft II dla Team LiquidPółfinały NationWars 7. Polscy esportowcy grają o mistrzostwo

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Z pewnością są to ciekawe ruchy w kierunku kibiców samej dziedziny, którzy dzięki temu otrzymają możliwość zakupu markowych i dobrych jakościowo produktów. Niektóre esportowe koszulki meczowe są już nawet w pewnym stopniu stylizowane na te piłkarskie, co można zobaczyć na przykładzie esportowej sekcji Wisły Kraków

Na razie Nike ani BLAST nie opublikowali konkretnych projektów z linii, która ma się ukazać w sierpniu. Więcej informacji i szczegółów fani najpewniej poznają w niedalekiej przyszłości.

Owen 'smooya' ButterfieldMógł być najlepszym graczem CS:GO na świecie? Wielki niewykorzystany potencjał

Więcej o: