Rosyjscy esportowcy nie wezmą udziału w ważnym turnieju. Nie dostali wiz

Rosyjskich graczy reprezentujących Team Empire ominie szansa na walkę o solidne nagrody. Trzech zawodników specjalizujących się w Apex Legends nie uzyskało wizy do Stanów Zjednoczonych.

Już na początku lipca rozegra się najważniejszy turniej Apex Legends w perspektywie najbliższych miesięcy, czyli finały Global Series Championship. Stawką rozgrywek są dwa miliony dolarów. Niestety, z uwagi na problemy wizowe w turnieju udziału nie wezmą rosyjscy gracze spod szyldu Team Empire.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Turniej o 2 miliony dolarów

Finałowe rozgrywki Apex Legends Global Series Championship to zdecydowanie najważniejszy turniej w esportowym kalendarzu battle royale od przedsiębiorstwa Respawn. Rozgrywki obfitują w oszałamiającą pulę nagród, która wynosi 2 miliony dolarów. Tym samym gra zrównała się z takimi popularnymi tytułami, jak CS:GO czy League of Legends, przynajmniej w kwestii rozdawanych nagród pieniężnych.

W zawodach udziału nie może wziąć każdy. Listę uczestników oparto na bazie długotrwałych kwalifikacji, gdzie decydująca była ilość zdobytych punktów w rankingu najlepszych drużyn z danego regionu. Dodatkowo zdecydowano się na zorganizowanie kwalifikacji ostatniej szansy.

Paweł 'byali' BielińskiDla starszych kibiców nadal jest topowym graczem. Członek esportowego all-stars

Team Empire nie wystąpi na rozgrywkach

W ostatnich dniach świat obiegła informacja o problemach Team Empire. To jedna z drużyn dopuszczonych do udziału w rozgrywkach, która finalnie nie pojawi się w miejscu rozgrywania Apex Legends Global Series Championship. Wszystko przez wzgląd na problemy wizowe, którego źródła możemy dopatrywać się w bezpodstawnej rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Team Empire jest bowiem reprezentowane przez trzech rosyjskich zawodników. Nieciężko zatem dopatrywać się powodu nieotrzymania wizy w sankcjach, które narody z całego świata nakładały na Rosję po rozpętaniu wojny. Gracze nie kryją rozgoryczenia. Podczas starań, aby uzyskać zgodę na wjazd do USA, ponieśli wysokie koszta - do nawet dziesięciu tysięcy dolarów.

Robert LewandowskiLewandowski prawdopodobnie wyprzedzi Messiego. Jakie będą oceny w FIFA 23?

Więcej o: