Evil Geniuses odmówiło treningu G2 Esports? Jankos w mocnych słowach o Ameryce Północnej

Podczas jednej z transmisji na żywo Marcin "Jankos" Jankowski w negatywnych słowach odniósł się wobec Ameryki Północnej jako regionu na profesjonalnej scenie w League of Legends. Wypowiedź pojawiła się podczas omawiania przyszłych mistrzostw świata.

Profesjonalna scena League of Legends podzielona jest na regiony. Często dotyczą one kontynentu, lecz nierzadko, jak w przypadku Chin i Korei Południowej, zawężają się tylko do jednego kraju. Każdy z nich można scharakteryzować w unikalny sposób. Na dość krytyczną wypowiedź na temat regionu Ameryki Północnej zdecydował się zawodnik G2 Esports, Marcin "Jankos" Jankowski.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Ameryka Północna nie jest dobrym miejscem na treningi?

Podczas jednej z ostatnich transmisji w serwisie Twitch, Marcin "Jankos" Jankowski, na co dzień reprezentant G2 Esports i aktualny mistrz Europy, dyskutował z widzami o nadchodzących mistrzostwach świata. Podczas długiej dyskusji padło pytanie o plan przygotowawczy drużyny Polaka, jeśli tej uda zakwalifikować się na najważniejszy turniej w roku, co jest wysoce prawdopodobne.

Tegoroczne Worldsy mają zawitać do Ameryki Północnej, zatem logicznym rozwiązaniem byłby trening właśnie tam. Jankos przyznał jednak, że to nie jest najlepsze miejsce, aby poprawić swoje umiejętności. Wszystko przez poziom tamtejszych drużyn, które uchodzą za jedne z najsłabszych pośród wszystkich wiodących rozgrywek.

- Treningi z drużynami z Ameryki Północnej brzmi jak najgorszy pomysł w życiu - powiedział Jankos w odpowiedzi na pytanie jednego z widzów - Uważam, że najlepszy trening to ten, przeciwko azjatyckim drużynom. Nie mogę sobie wyobrazić trenowanie z graczami z NA, to po prostu brzmi źle.

Mikyx, zawodnik Excel w League of LegendsZaskoczenie w europejskich rozgrywkach. G2 nie zdominowało ligi

Evil Geniuses odmówiło treningu

Podczas długiej wypowiedzi Jankos wypowiedział się także na temat Evil Geniuses, czyli drużyny, która zwyciężyła wiosenną odsłonę północnoamerykańskiego LCS-a. Uznał, że to jedyna formacja, która byłaby godnym partnerem treningowym z całego regionu. Jednocześnie zdradził pewien szczegół z minionego Mid-Season Invitational.

Jak się okazuje, podczas turnieju Evil Geniuses odmówiło wspólnych treningów z G2 Esports. To zachowanie zrozumiałe w pierwszej fazie turnieju, gdzie zespoły rywalizowały ze sobą w niewielkiej grupie zrzeszającej łącznie trzy formacje. Decyzja była jednak zastanawiająca, gdy turniej przeszedł w fazę play-offów.

Richard 'shox' PapillonLegenda CS:GO wraca z do Europy. "W USA nie miałem domu"

Więcej o: