Gracze G2 Esports zachwycają statystykami. Drugi tydzień LEC szansą na ich poprawę

G2 Esports po pierwszym tygodniu wiosennych zmagań LEC jest jedyną niepokonaną formacją. Zespół serię zwycięstw będzie mógł kontynuować podczas kolejnego tygodnia zmagań.

League of Legends to gra drużynowa, w której rywalizują pięcioosobowe ekipy. Nie można negować jednak osiągnięć indywidualnych, którymi mogą pochwalić się poszczególni zawodnicy G2 Esports. Znakomita forma Broken Blade’a oraz Flakkeda pozwoliła nie tylko wywindować statystykę KDA, lecz także przejść przez 1. tydzień zmagań bez porażki.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Toplaner i strzelec niezwykle skuteczni

W miniony piątek, 17 czerwca rozpoczęły się zmagania w ramach najlepszych rozgrywek League of Legends w Europie, czyli League of Legends European Championship. Nie była to zwyczajna kolejka spotkań, a super tydzień. Oznacza to, że mecze zostały wydłużone z soboty do niedzieli, a każda z formacji rozegrała trzy spotkania.

Pierwszy tydzień LEC wystarczył, aby wyłonić samodzielnego mistrza rozgrywek. Tytuł ten należy do G2 Esports, które jako jedyne nie przegrało ani jednej mapy. Trzeba przyznać, że zrobiło to w wyjątkowym stylu, zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się statystykom zawodników z górnej i dolnej alei. Zarówno Broken Blade, jak i Flakked, mogą poszczycić się współczynnikiem eliminacji i asyst do śmierci na poziomie 44 punktów. To niezwykle wysoki wynik, wszak osoba zajmująca w tym rankingu 3. miejsce, wypracowała wyłącznie 24 punkty.

StarCraft I: RemasteredPolski esportowiec rzucił wyzwanie Koreańczykom. To już 20 lat

Czas na podtrzymanie formy

Od rozpoczęcia LEC minęło siedem dni, co oznacza, że druga kolejka znajduje się tuż za rogiem. Kolejne spotkania w ramach najlepszej ligi Starego Kontynentu rozpoczną się już w piątek, 24 czerwca. Wówczas G2 Esports z Marcinem "Jankosem" Jankowskim w składzie stanie przed możliwością poprawy swojego wyniku. W przeciągu dwóch wieczorów ekipa podejmie kolejno Team BDS oraz Team Vitality.

Obserwując LEC warto zwrócić uwagę także na innych Polaków. Tych odnajdziemy w Rogue, Misfits Gaming oraz Team BDS. Niestety, ostatnie dwie wymienione ekipy zanotowały dotychczas wyłącznie same porażki.

Pojedynek Ninjy i Mr Beasta w League of LegendsWielki mecz esportowych influencerów. Stawką 150 tys. dolarów

Więcej o: