Marcelo i Ramos w ataku? Nietypowe karty w FIFA 22

Druga drużyna z cyklu Zmiennokształtnych trafiła do FIFY 22. Tym razem EA Sports nieco puściło wodze fantazji, dzięki czemu gracze otrzymają do swojej dyspozycji kilka niecodziennych kart.

Końcówka czerwca, a EA Sports już nie hamuje się z wypuszczaniem istnej fali kart. Jednym z tego typu cyklów jest grupa Zmiennokształtnych. W minionym tygodniu w FIFIE 22 pojawiła się pierwsza drużyna z Leo Messim na czele. Teraz gracze mają okazję sprawdzić w akcji również drugą jedenastkę, której liderem mianowano Cristiano Ronaldo.

Zobacz wideo To koniec serii FIFA. Wybieramy najlepsze edycje gry. Pamiętacie piłkę halową z FIFY 98? [TOPtech]

Pomieszanie z poplątaniem w FIFA 22

Cały zamysł kart Zmiennokształtnych to jedna wielka abstrakcja. Każdy z nominowanych zawodników ma zmienioną domyślną pozycję, dzięki czemu gracze mogą przetestować go w zupełnie nowej roli. O ile część piłkarzy pozostała w swoich nominalnych rolach defensywnych bądź ofensywnych, tak zdarzają się również przypadki, gdzie EA zupełnie puściło wodze fantazji. Takie właśnie są najmniej oczywiste, a zarazem najciekawsze.

Temu choć znakomitą kartę na lewym skrzydle otrzymał Cristiano Ronaldo z oceną 99, tak nie wydaje się ona być w żaden konkretny sposób unikatową. Co innego można za to powiedzieć o wersjach Marcelo i Sergio Ramosa, których rozstawiono w roli... napastników. Tak samo niecodziennym widokiem będzie zobaczenie Marko Arnautovicia na środku obrony. W drugiej drużynie jest więc kilka nieszablonowych opcji więcej od tej, która wyszła przed tygodniem.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Nadszedł więc już taki okres w FIFIE 22, kiedy pojęcie "absurd" to już tylko określenie względne. Powoli wszyscy gracze zwracają już wzrok w kierunku kolejnej części, ale EA stara się jeszcze za wszelką cenę utrzymać ich przy tej bieżącej, chociaż zostały jej jeszcze niewiele ponad dwa miesiące "życia".

Zmiennokształtni są najpewniej przedostatnim dużym cyklem w FIFIE 22. Zwieńczeniem całej odsłony będą najpewniej karty Futties, które zostaną przyznane najpopularniejszym piłkarzom wybieranym przez graczy w tym roku do swoich składów.

Więcej o: