Zmiennik udowodnił swoją jakość. Pojedzie z Natus Vincere na czołowy turniej

Natus Vincere potwierdziło, że Wiktor "sdy" Ordzuhew zagra w ich zespole na IEM Kolonia 2022. Ukrainiec zapracował sobie na kolejny wyjazd z czołową drużyną światowego rankingu swoją grą na BLAST Premier Spring Final 2022.

Plotki, życzenia kibiców, a nawet samych graczy się potwierdziły. Wiktor "sdy" Ordzuhew pojedzie z Natus Vincere na IEM Kolonia 2022. Na ostatnim turnieju przed wakacyjną przerwą zmierzą się praktycznie wszystkie zespoły z góry światowego rankingu. Rywalizacja będzie więc kolejną wymagającą próbą dla zmiennika. Być może decydującą w kwestii definitywnego transferu do NAVI.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

NAVI znów zaskoczy w Kolonii?

Drugi zespół światowego rankingu odżył w najmniej spodziewanym momencie. Podczas gdy w drużynie doszło do strukturalnych zmian i wciąż nie ogłoszono pełnoprawnego piątego zawodnika, tak Natus Vincere poradziło sobie świetnie na BLAST Premier Spring Final w Lizbonie. Nikt nie typował, że jadący na turniej Ukraińcy mają szansę na tytuł. 

Ci napotkali co prawda drobne komplikacje w fazie grupowej, ale po jednej porażce bardzo szybko wrócili na właściwe tory. NAVI grało dynamicznym, atrakcyjnym stylem. Nowy prowadzący, Denis "electroNic" Szaripow, udowodnił, że ma zadatki na solidnego in-game leadera. Za wcześnie jest, aby wydawać konkretny werdykt, ale lepszego debiutu w nowej roli Szaripow nie mógł sobie wyobrazić.

Gracze czekają na tę kartę. Kiedy polska ikona w FIFA 23?Gracze czekają na tę kartę. Kiedy polska ikona w FIFA 23?

Egazmin zdał również "sdy", który dostosował się do wymogów kolegów. Między innymi dzięki temu Natus Vincere wypadło tak dobrze i nie okazywało po sobie braku jednego regularnego zawodnika. Po zakończeniu zmagań Ordzuhew otrzymał wiele ciepłych słów, a pozytywnie na temat jego występu wypowiedzieli się też sami gracze NAVI. Aleksandr "s1mple" Kostyliew przyznał, że chciałby, aby "sdy" pojechał z drużyną właśnie do Kolonii, gdzie zostanie rozegrany ostatni turniej przed miesięczną przerwą w środku sezonu.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Natus Vincere właśnie w trakcie wspomnianej pauzy ma ogłosić, kto zostanie finalnym elementem ich składu. Coraz więcej bodźców wskazuje na to, że "sdy" mocno zyskał w notowaniach i ma szansę na długotrwały kontrakt w organizacji. IEM Kolonia może być ostatnim etapem weryfikacji adekwatności Ukraińca. Jeśli stanie na wysokości zadania, prawdopodobnie otrzyma okazję gry w najlepszej drużynie z Europy Wschodniej i jednej z najlepszych na całej esportowej scenie CS:GO. 

Mistrzowie świata sezonu 2, League of LegendsMistrz świata League of Legends handlował narkotykami. Przyznał się do winy

W razie rozczarowania "sdy'em" Natus Vincere najpewniej ma już swoje alternatywy. Nie wyklucza się chociażby awansowania do głównej drużyny któregoś z wychowanków akademii.

Zmagania w ramach IEM Kolonia NAVI rozpocznie od 7 lipca. Ukraińska organizacja ma zagwarantowane miejsce w głównej fazie turnieju i nie musi zaprzątać sobie głowy barażami. Pula nagród w całej rywalizacji wynosi milion dolarów, z czego 500 tysięcy trafi do kieszeni zwycięzców.

VALORANTNowości w VALORANT. Mapa i specjalne atrakcje dla graczy

Więcej o: