Valve wysłuchało graczy. Team Fortress 2 otrzymało potrzebną aktualizacje

W ostatnich tygodniach fani na mediach społecznościowych wzywali Valve do wprowadzenia aktualizacji do gry Team Fortress. Ta miała być wymagana z powodu ilości obecnych w grze botów.

Czasem nacisk wywierany przez społeczność na twórców gry ma sens. Idealnie obrazuje to miniony przykład zamieszania wokół gry Team Fortress. Wieloletnia gra i hit od Valve otrzymał naglącą aktualizację. Na jej wprowadzenie naciskali gracze, którzy byli zmartwieni kierunkiem, w którym podąża gra.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Serwery zostały opanowane przez boty

W ostatnich latach gracze Team Fortress mieli powody do zmartwień. Serwery gry miały być zdominowane przez boty, które utrudniały rozgrywkę. Z miesiąca na miesiąc ich ilość się zwiększała, a uruchamiając tytuł większym prawdopodobieństwem było spotkanie oszukującej maszyny, niż realnego człowieka. Dodatkowo roboty były nauczone, aby wysyłać na czacie niecenzuralne wiadomości oraz wyrzucać z lobby prawdziwych graczy, jeśli liczba botów była przeważająca.

Opisywany stan rzeczy rozwścieczył graczy, którzy w maju postanowili ruszyć z kampanią #SaveTF2 na Twitterze oraz Reddicie. Motywacją było zwrócenie uwagi Valve, producenta gry, na stale pogłębiający się problem i wymuszenie wprowadzenia wymaganej aktualizacji.

VALORANTNowości w VALORANT. Mapa i specjalne atrakcje dla graczy

Akcja przyniosła pożądany skutek

Po miesiącu nieustającego wyzwania Valve do podjęcia działań, starania społeczności przyniosły pożądane skutki. Do gry trafiła pokaźnych rozmiarów aktualizacja, która ma przynajmniej chwilowo rozwiązać problem botów. Pełna lista zmian dostępna jest na na stronie Steam.

Gracze niemal natychmiast ruszyli, aby sprawdzić wprowadzone zmiany. Według strony Steamcharts, która agreguje liczbę graczy w poszczególnych tytułach, w ostatnich 30 dniach Team Fortress 2 zyskało niemal 10 tys. aktywnych graczy. Dodatkowo po raz pierwszy od lutego liczba jednocześnie zalogowanych osób przekroczyła 100 tysięcy.

Gracze czekają na tę kartę. Kiedy polska ikona w FIFA 23?Gracze czekają na tę kartę. Kiedy polska ikona w FIFA 23?

Więcej o: