Nadchodzi franczyzowa liga w VALORANT. Riot Games otrzymało ponad 150 zgłoszeń

Esport w grach produkowanych przez Riot Games opiera się w pełni na modelu franczyzowym. Wkrótce takie rozgrywki rozpoczną się także w VALORANCIE, a drużyn chętnych na udział nie brakuje.

Model franczyzowy w ligach esportowych nie jest nowością, jeśli chodzi o rywalizację w tytułach stworzonych przez Riot Games. Rozwiązanie stosowane powszechnie w przypadku League of Legends zawita także do VALORANTA. Według doniesień, rozgrywki mają rozpocząć się już w przyszłym roku.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Ponad 150 zgłoszeń

Jak donosi portal Dotesports, już w przyszłym roku ruszą rozgrywki w ramach ligi franczyzowej w VALORANT. Te mają być dedykowane poszczególnym regionom: Ameryce Północnej, Brazylii i Ameryce Łacińskiej, a także Europie oraz Azji. Szacuje się, że w każdej z nich rywalizować będzie dziesięć drużyn.

Drużyny nie są jednak znane, a Riot Games poszukuje organizacji esportowych gotowych nawiązać współpracę z przedsiębiorstwem. Jak się okazuje, zainteresowanie ma znacznie przewyższać ilość dostępnych miejsc. Doniesienia mówią o przeszło 150 drużynach zainteresowanych we wszystkich regionach.

VALORANTNowości w VALORANT. Mapa i specjalne atrakcje dla graczy

Tym razem członkostwo nie będzie płatne

Gdy Riot Games wprowadzało franczyzę w północnoamerykańskich rozgrywkach LoL-a, zainteresowane organizacje musiały spełnić szereg wymogów. Jednym z nich było uiszczenie opłaty w wysokości 10 milionów dolarów. Jak się okazuje, nie będzie to wymagane w przypadku VALORANTA.

Przecieki zdradzają także część drużyn, które przesłały zgłoszenia. Te mogły, lecz nie musiały być publiczne. Na liście znajdziemy takie podmioty jak TSM, T1, Cloud9, 100 Thieves, CLG i Sentinels. Co ciekawe, organizacje mogły aplikować do dwóch lig jednocześnie. Z tej furtki miało skorzystać G2 Esports, które stara się o udział w rozgrywkach europejskich lub amerykańskich.

Gracze czekają na tę kartę. Kiedy polska ikona w FIFA 23?Gracze czekają na tę kartę. Kiedy polska ikona w FIFA 23?

Więcej o: