Wielki mecz esportowych influencerów. Stawką 150 tys. dolarów

Kto powiedział, że rywalizacja w grach komputerowych o nagrody pieniężne jest wyłącznie domeną profesjonalistów? Mecz w League of Legends rozegrają najwięksi twórcy YouTube oraz Twitcha.

Wysoka stawka spotkań w grach komputerowych nie powinna już nikogo dziwić. Wówczas jednak na serwerze przebywają profesjonalni gracze, a nie influencerzy. W zorganizowanym pojedynku zdecydowali się Ninja oraz Mr Beast. Stawką spotkania jest spora ilość gotówki.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Spotkanie internetowych sław

W ostatnich dniach na mediach społecznościowych influencerów Jimmy’ego "Mr Beasta" Donaldsona i Tylera "Ninjy" Blevinsa poruszenie jest większe niż zazwyczaj. Wszystko z powodu nadchodzącego meczu w League of Legends, gdzie obaj twórcy zmierzą się przeciwko sobie w bezpośrednim pojedynku.

Zarówno Mr Beast, jak i Ninja, tworzą w Internecie. Tworzone przez nich treści są jednak diametralnie różne. Pierwszy z nich tworzy wysokobudżetowe filmy rozrywkowe na YouTube, drugi zaś streamuje gry komputerowe w serwisie Twitch. Ich cechą wspólną są jednak oszałamiające zasięgi i liczna grono odbiorców, które ich śledzi.

League of Legends jest grą drużynową. Oczywistym więc jest, że internetowe sławy nie będą grać w pojedynkę. Obaj otrzymali polecenie samodzielnego skompletowania pięcioosobowych ekip. Chętnych do udziału w drużynach influencerów nie brakuje, a pośród nich nie sposób znaleźć największe emerytowane gwiazdy LoL-a.

VALORANTNowości w VALORANT. Mapa i specjalne atrakcje dla graczy

Mecz z udziałem publiczności

Choć nie zostało to powiedziane wprost, mecz z dużym prawdopodobieństwem odbędzie się z udziałem publiczności. Miejscem wydarzenia będzie HyperX Arena w Las Vegas. Termin starcia to 9 lipca, zatem ogłoszenia dotyczące meczu powinny wkrótce się pojawić.

Pojedynek, który na blisko dwa tygodnie generuje wokół siebie sporo szumu, będzie transmitowany także w Internecie. Transmisja będzie dostępna na kanale Crown w serwisie Twitch.TV.

Gracze czekają na tę kartę. Kiedy polska ikona w FIFA 23?Gracze czekają na tę kartę. Kiedy polska ikona w FIFA 23?

Więcej o: