Giorgio Chiellini uhonorowany w FIFA 22. Świetna karta Włocha

Rozstanie Giorgio Chielliniego z Juventusem to koniec pewnej ery w historii piłki nożnej. Z tej racji EA Sports postanowiło wyróżnić Włocha wyjątkową kartą, dopinając tym samym jego przygodę ze "Starą Damą".

Po 17 latach gry dla Juventusu Giorgio Chiellini opuszcza Włochy. Jego pobyt w Turynie można opisywać długo i kwieciście, ale najbardziej wymowne i tak będzie tylko jedno, proste słowo - legenda. EA Sports postanowiło choć drobnym gestem oddać cześć piłkarzowi. Z tego względu otrzymał on kartę End of an Era, którą gracze FIFA 22 mogą zdobyć w FIFA Ultimate Team.

Zobacz wideo To koniec serii FIFA. Wybieramy najlepsze edycje gry. Pamiętacie piłkę halową z FIFY 98? [TOPtech]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem

561 spotkań w czarno-białych barwach - na takiej liczbie zatrzymał się licznik Chielliniego. Był z klubem na dobre i na złe. Pamięta okres degradacji do Serie B po aferze korupcyjnej. Od samego początku stawiał klub na nogi po pamiętnym skandalu, przywracając mu należną chwałę. "Stara Dama" wróciła na najwyższy szczebel rozgrywkowy, a swój złoty czas przeżywała w minionej dekadzie.

Chiellini zdobył z Juventusem 9 tytułów mistrzowskich, 5 pucharów Włoch i tyle samo Superpucharów kraju. Może i zabrakło w gablotce tego upragnionego trofeum Ligi Mistrzów, którego nie udało się zdobyć w żadnym z dwóch finałów, ale to i tak nic przy zasługach stopera. Takich piłkarzy jak on jest już naprawdę niewielu. To prawdziwy przykład piłkarskiego romantyzmu i wierności wobec klubu aż do końca.

F1 22Nowy tryb w F1 2022. Czym będzie F1 Life?

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Ostatnią prostą kariery Chiellini najpewniej spędzi za oceanem. Włoch został już ogłoszony piłkarzem Los Angeles FC i kolejny sezon rozegra właśnie w MLS. W sierpniu skończy 38 lat, więc trudno zakładać, ażeby przed nim było jeszcze choć kilka lat gry na poziomie. Chiellini zakończył również karierę reprezentacyjną, którą zwieńczył wygraniem Mistrzostwa Europy w 2021 roku. Jego ostatnim występem w narodowym zespole była przegrana z Argentyną Finalissima.

Assassin's Creed ValhallaPiętnaście lat serii Assassin's Creed. Które części były najlepsze?

Do FIFY 22 trafiła specjalna karta Giorgio Chielliniego z cyklu End of an Era. To kolejny z piłkarzy, który zasłużył sobie na jej otrzymanie w tej edycji gry. Wcześniej otrzymali je chociażby Lorenzo Insigne, Angel Di Maria czy Juan Mata. Karta Chielliniego wygląda naprawdę solidnie, będąc ocenioną na aż 96 punktów. Wymagania do jej stworzenia są wręcz śmieszne, więc grzechem jest nie skorzystać z takiej okazji.

Wymagania SBC o kartę End of an Era Giorgio Chielliniego:

  • skład o ocenie 83 + jedna karta in-form/Team of the Season
  • skład o ocenie 84 + jedna karta in-form/Team of the Season

FIFA 22, EA SportsKiedy FIFA 22 trafi do EA Play? Szybciej niż się wydaje