S1mple zrobi przerwę? "Muszę poukładać swoje życie"

Aleksandr "S1mple" Kostyliev to jeden z najpopularniejszych zawodników Counter-Strike: Global Offensive na świecie. Gracz przyznał, że wkrótce może zostać zmuszony do przerwy od gry.

Życie profesjonalnego gracza nie jest usłane różami. Przy okazji wywiadu udzielonego dla portalu HLTV opowiedział o tym Aleksandr "s1mple" Kostyliev, jeden z najpopularniejszych zawodników Counter-Strike’a: Global Offensive na świecie. Przyznał, że rozważa o czasowym zakończeniu kariery.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Miesiące pełne niepewności

Trzeba przyznać, że w ostatnich miesiącach s1mple nie ma lekko. To jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Counter-Strike: Global Offensive na świecie, który w od początku bieżącego roku musiał mierzyć się ze znacznie gorszymi przeciwnościami losu niż rywale na serwerze.

Zawodnik pochodzi Ukrainy, która na początku roku stała się celem agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Niedawno zaś doszło do kontrowersji z byłym już zawodnikiem zespołu, Boombl4. Ten został odsunięty od składu z uwagi na "duże ryzyko strat wizerunkowych". Wkrótce jasnym się stało, że chodzi o konflikt z jego byłą małżonką.

Kackos dołącza do Misfits Premier, zespołu League of Legends Kackos dołącza do Misfits Premier. Polacy najliczniejsi w zespole

s1mple pójdzie na przerwę?

Bez wątpienia wszystkie wydarzenia znacząco wpłynęło na samopoczucie zawodnika, który jak przyznał w wywiadzie udzielonym dla HLTV, rozważa przerwę od profesjonalnej gry. "Muszę poukładać swoje życie. Chciałbym grać i streamować, nie martwiąc się o inne rzeczy. Nie podróżując z tą samą walizką przez sześć miesięcy" - wyznał w rozmowie z redaktorem portalu.

Przerwa to nie jedyna niepewność w przyszłości s1mple’a. Przyznał, że pod znakiem zapytania stoi przyszłość jego drużyny, Natus Vincere. Niewiadomym jest, czy w zespole nie dojdzie do dalszych zmian. Dodatkowo wyznał, że obecnie nie posiada domu, do którego może wrócić, co chciałby wkrótce zmienić.

Kinga Kujawska z ESL Polska Kinga Kujawska o polskim CS:GO. "Ta scena dużo mi dała"

Więcej o: