NAVI z nowym prowadzącym. Zaskakująca decyzja ukraińskiej organizacji

Po odejściu Kiryła "Bombl4'a" Mihaiłowa, Natus Vincere nie sprowadzi do drużyny nowego prowadzącego. Funkcję przejmie Denis "electroNic" Szaripow, co jest dość nieoczywistym ruchem ze strony formacji.

Tuż przed rozpoczęciem BLAST Premier Spring Final Natus Vincere potwierdziło istotną zmianę w swoim zespole. Rolę prowadzącego od tego turnieju będzie pełnił Denis "electronic" Szaripow. Może to mieć duży wpływ na samą dyspozycję Rosjanina, a zmagania w Lizbonie będą poważną weryfikacją nowego systemu, jaki założył zespół po rozstaniu z poprzednim in-game leaderem, Kiryłem "Boombl4'em" Mihaiłowem.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Nowe zadanie "electroNica" w NAVI

W ostatnich tygodniach społeczność CS:GO sporo dyskutowała na temat przyszłości NAVI. Organizacja dość nagle rozstała się z "Boombl4'em" ze względów wizerunkowych. Drużyna straciła prowadzącego, który czuwał nad składem od dwóch lat, prowadząc ją do wielu sukcesów. Piątka została bez in-game leadera.

Na konferencji przed startem BLAST Premier Spring w Lizbonie Aleksandr "s1mple" Kostyliew przyznał, że rolę IGL-a przejął Denis "electroNic" Szaripow. Turniej będzie jego pierwszym testem na nowej pozycji. Z pewnością będzie to dla niego sporym wyzwaniem, gdyż nigdy wcześniej w swojej karierze Rosjanin nie był prowadzącym. Niejednokrotnie to koledzy grali pod niego, zaś teraz sytuacja zmieni się o 180 stopni - to Szaripow będzie musiał w pierwszej kolejności dbać o dobro drużyny.

Objęcie roli prowadzącego przez "electroNica" otwiera również pole do polemiki w innej kwestii. Mianowicie NAVI nadal ma jedno wolne miejsce w składzie. Wcześniej spekulowano, że organizacja będzie priorytetowo szukać nowego IGL-a. Skoro jednak pałeczkę przejmie Szaripow, to drużyna ma dużo szersze pole do manewrów w tym temacie.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Na BLAST pojechał z nimi Wiktor "sdy" Ordzuhew. Były zawodnik MAD LIONS nie jest jednak raczej rozważany w kontekście długofalowym. Pytanie więc, jaką ścieżkę Natus Vincere obierze po zakończeniu zmagań w Lizbonie. Niewątpliwie będzie to ciekawy materiał do analiz względem przyszłości pod kątem obserwowania rozwoju "electroNica" w roli prowadzącego.

Permanentnym uzupełnieniem piątki może zostać któryś z zawodników akademii NAVI. Największe szanse ze wszystkich młodzików ma do tego Danił "headtr1ck" Walitow. Cały czas z tyłu głowy warto mieć też nick Mareksa "YEKINDARA" Galinskisa. Co prawda władze Natus Vincere zaprzeczyły na początku czerwca, jakoby miały być prowadzone negocjacje z Łotyszem, ale zmiana statusu Szaripowa w zespole może nieco zmienić sytuację. Teraz bowiem NAVI przydałby się po prostu zawodnik z wysokimi umiejętnościami indywidualnymi, który szybko dostosowałby się do standardów formacji. A takowym były gracz Virtus.pro niewątpliwie potrafiłby być.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.