Młody mistrz wrócił do gry po roku absencji. W lipcu zawita do Gdyni

Jak zapowiedział, tak zrobił. Markus "Kjaerbye" Kjaerbye wrócił do aktywnej gry w CS:GO. Duńczyk kolejne kroki stawia w brytyjskim Endpoint. O jego postępach będą mogli przekonać się polscy kibice, gdyż niebawem zawodnik pojawi się w Gdyni.

Na początku kwietnie Markus "Kjaerbye" Kjaerbye ogłosił swój powrót do Counter-Strike'a. Duńczyk w długim wywiadzie z Luisem Mirą z Dexerto opowiedział o swoich doświadczeniach zarówno z okresu przed zakończeniem kariery jak i po odwieszeniu myszki na kołek. Zawodnik musiał ułożyć sobie pewne kwestie w życiu i odnaleźć spokój oraz równowagę. Teraz Kjaerbye pracuje nad odzyskaniem dawnej renomy, a Endpoint postara mu się w tym pomóc.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Błędnie poprowadzona kariera

Kiedy w 2017 roku "Kjaerbye" wygrał wraz z Astralis Majora w Atlancie, pisano mu świetlaną przyszłość. Został najmłodszym w historii zwycięzcą tej rangi turnieju. Wraz ze swoim zespołem mieli praktycznie wszystko, aby zupełnie zdominować scenę CS:GO. 

Po wiktorii w Atlancie jednak drużynę nawiedził kryzys. Duńczyk szybko zwątpił w przyszłość projektu i wykorzystał furtkę otworzoną przez North. W kontrowersyjnych okolicznościach Kjaerbye odszedł z Astralis. Byli koledzy z drużyny wypominali mu brak otwartości i szczerości - kiedy przestało być dobrze, zawodnik po prostu odwrócił się od nich plecami, po czym wyszedł. Szerzej o całym temacie pisaliśmy w tekście na początku kwietnia.

Arena należąca do WePlay EsportsWePlay Esports inwestuje w firmę One True King

Decyzja okazała się błędem, a kariera "Kjaerby'ego" znacząco obniżyła loty. Z North nie zdołał osiągnąć niczego pokroju sukcesów z Astralis. Ironicznie to właśnie "Gwiazdy" sięgnęły szczytu, święcąc swoje największe triumfy po odejściu młodzika. Potem było w zasadzie tylko gorzej - chwilowe epizody w kilku formacjach i praktyczne odsunięcie od najwyższych rangą rywalizacji. W lipcu 2021 roku Duńczyk poinformował, iż kończy swoją przygodę z CS:GO.

B1T na PGL Major StockholmZawodnik Natus Vincere potwierdza. Organizacja zwolniła jego kolegę przez kwestie polityczne

Na wszystko musi zapracować 

Po niemal roku "Kjaerbye" wrócił do aktywnej gry. Mocno podekscytowało to fanów, ale nikt nie zapomniał graczowi jego błędów z przeszłości. Stracił szacunek i uznanie. Renomę musi odbudować od zera. W tym chce mu pomóc Endpoint.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Brytyjska organizacja wyrobiła już sobie markę zespołu, który umie wypromować wartościowych zawodników. Nie tak dawno z ich portu w wielki świat wypłynął Shahar "flameZ" Shushan, który jest obecnie częścią składu OG. Wiele wskazuje na to, że lada moment nowy zespół znajdzie sobie również Mohammad "BOROS" Malhas. Być może "Kjaerbye" pójdzie w ślady młodszych kolegów i też zapracuje sobie w Endpoint na transfer do czołówki.

Pierwsze spotkania po addycji Duńczyka wypadły naprawdę obiecująco. Endpoint wzięło udział w ESL Conference League, którego stawką był awans bezpośrednio do ESL Pro Leauge - najwyższej rangą ligi na scenie CS:GO. Ekipie osiągnięcie celu nie zajęło długo - dwie szybkie wygrane i zespół mógł wracać do domu, będąc pewnym udziału w EPL. 

W spotkaniach z Heet i ORDER "Kjaerbye" radził sobie przyzwoicie, ale trudno nie ulec wrażeniu, że jeszcze nie wrócił do pełni formy. To akurat powinno jednak przyjść z czasem. Z pewnością zawodnik zatracił pewne odruchy, które z czasem odzyska ciężką pracą.

Ekipa x-kom AGO cieszy się z awansu do 12. sezonu ESL Pro LeagueAGO zmienia nazwę. Organizacja traci sponsora tytularnego

Endpoint przyjedzie do Polski

Polscy fani CS:GO niebawem otrzymają szansę zobaczenia "Kjaerby'ego" na żywo. Duńczyk wraz z Endpoint przyjedzie do Gdyni w lipcu, ażeby rywalizować o PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej. Brytyjska organizacja jest jednym trzech zagranicznych składów, które otrzymały zaproszenie - poza nimi na gdyńskiej plaży pojawią się również SINNERS i SKADE. Z polskich ekip awans do rywalizacji wywalczyło sobie Illuminar Gaming.

Okazja oglądania zwycięzcy Majora z 2017 roku to nie lada gratka. Zwłaszcza, że będzie to dopiero drugi turniej LAN-owy "Kjaerby'ego" po powrocie. Przyjedzie do Gdyni z czystą głową, w pełni skupiony na rywalizacji. Sam w wywiadzie na kanale z Endpoint przyznał, że roczna przerwa zrobiła mu bardzo dobrze.

Nauczyłem się dużo o sobie. Teraz pora to udowodnić. Moim celem jest ponownie zagrać na największych arenach. Czuć tą atmosferę, rywalizować, podróżować po świecie. Endpoint to dla mnie właściwe miejsce. Celuję wysoko, ale przede wszystkim mam zamiar czerpać z wszystkiego jak najwięcej przyjemności.

PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej odbędzie się między 8, a 10 lipca w Gdyni. W rywalizacji wezmą udział cztery zespoły: Illuminar Gaming, Endpoint, SKADE oraz SINNERS. Wydarzenie odbędzie się w całości na gdyńskiej Plaży Miejskiej. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebook'u.

Krzysztof Ibisz"Interesuję się esportem jako zjawiskiem kulturowym". Krzysztof Ibisz pierwszym gościem podcastu "Inny Świat"

Więcej o: