WePlay Esports inwestuje w firmę One True King

WePlay Esports, flagowa firma holdingu medialnego WePlay Holding, zainwestowała w sieć influencerów i firmę medialną OTK (One True King). Zgodnie z umową WePlay Esports staje się strategicznym partnerem OTK. Łącząc profesjonalizm WePlay Esports w produkcji esportowej i doświadczenie OTK w tworzeniu treści, organizacje będą tworzyć bardziej angażujące materiały dla fanów gier i nadal rozwijać branżę.

7 czerwca 2022 roku WePlay Esports i OTK ogłosiły swoją współpracę podczas transmisji z WePlay Esports Arena L.A. Jest to pierwsze w historii wydarzenie zewnętrzne zorganizowane w amerykańskiej arenie WePlay, które oznacza początek intensywnej działalności tego obiektu.

Zobacz wideo "Nikt z Bayernu nie dzwonił. Lewandowski nie miał pretensji". Rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim

Nowa współpraca WePlay

OTK słynie z zabawnych programów tworzonych przez zespół twórców treści, w którym każdy z jedenastu członków jest pasjonatem gier i skupia się na rozwijaniu kierunku produkcji mediów w ramach działalności OTK. Jak podaje Dexerto, założona w 2020 roku organizacja już stała się jedną z najpopularniejszych marek live-streamingowych na świecie. Niedawno, 12 marca 2022 roku, OTK zdobyła nagrodę za najlepszą organizację treści (Best Content Organization Award) podczas ceremonii The Streamer Awards.

Doświadczenie WePlay Esports w dziedzinie eventów esportowych wzmocni inicjatywy OTK mające na celu komunikację z widownią gier wideo w nowym, niekonwencjonalnym formacie. Możliwości AR i VR dostępne w WePlay Esports Arena L.A. oraz wiedza techniczna zespołu WePlay pomogą wejść na nowy poziom produkcji treści. Dla WePlay partnerstwo to przyspieszy ekspansję na rynku amerykańskim, co jest strategicznym celem firmy. - W WePlay Esports zawsze skupialiśmy się na poszerzaniu horyzontów i współpracy z ambitnymi uczestnikami rynku gamingowego. Wierzymy, że OTK jest właśnie taką firmą.

Cały zespół OTK wnosi ogromny wkład w rozwój branży gier dzięki swojemu oryginalnemu podejściu do tworzenia treści. A ponieważ WePlay Esports jest firmą znaną ze swoich unikalnych technik produkcji wydarzeń esportowych, stwierdziliśmy, że taka współpraca pozwoli zrealizować więcej ekscytujących projektów, rozpoczętych wspólnie przez nasze zespoły.

- Szykują się kolejne wydarzenia, inicjatywy i projekty! – mówi Yura Lazebnikov, współzałożyciel WePlay Esports, flagowej firmy WePlay Holding, i partner zarządzający w WePlay Holding i TECHIIA Holding. - Partnerstwo WePlay Esports i OTK – to współpraca pomiędzy jedną z najlepszych na świecie firm produkcji esportowej i jednym z największych ekspertów w branży streamingu. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu partnerstwu otworzą się przed nami nowe, ekscytujące możliwości wspólnego rozwoju i doskonalenia tworzenia treści medialnych w branży gier wideo.

Już od dłuższego czasu pracowaliśmy nad tym, by wreszcie uruchomić naszą WePlay Esports Arena L.A., i cieszymy się, że udało się to zrobić z naszymi partnerami z OTK. Mamy nadzieję, że stream z 7 czerwca 2022 roku – to tylko początek serii wspólnych inicjatyw organizowanych zarówno w naszej amerykańskiej arenie, jak i poza nią" – komentuje Maksym Bilonogov, główny wizjoner i producent generalny w WePlay Esports.

- Cieszymy się, że możemy otworzyć drzwi naszego nowego domu dla społeczności OTK. Planujemy wykorzystać tę przestrzeń do organizacji wydarzeń esportowych, pokazów na żywo i treści w rzeczywistości mieszanej – informuje Rich Campbell, streamer i profesjonalny prezenter esportowy w OTK.

8 czerwca 2022 roku WePlay Esports Arena L.A. będzie gościć OTK Games Expo, podczas którego odbędą się pokazy niewydanych jeszcze gier i ekskluzywne wywiady z profesjonalistami z branży esportowej. Studia, którym uda się zrobić wrażenie na One True King, a także na widzach, otrzymają 50 000 dolarów w postaci grantów na rozwój. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Twitchu: na kanale WePlay Esports i kanale Asmongolda, jednego z założycieli OTK.

Więcej o: