Francja idzie w parze z esportem. Emmanuel Macron otrzymał specjalny prezent

Francja wykonuje kolejne kroki w kierunku rozwoju esportu w kraju. Wszystko zgodnie z zapowiedziami Emmanuela Macrona.

Major w CS:GO zorganizowany we Francji? Marzenie tamtejszych fanów esportu. A planów na rozwój dziedziny jest więcej. Zgodnie z obietnicami wyborczymi, Emmanuel Macron zapowiada, że kraj otworzy się jeszcze bardziej na sporty elektroniczne, tworząc przy tym perspektywy do promocji dyscypliny. 

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Macron ściska dłoń esportowi. Organizacja sprawiła mu podarunek

W trakcie swojej kampanii wyborczej Emmanuel Macron nawiązywał do tematu esportu. Niedawno wybrany na drugą kadencję prezydent zaznaczył, że zamierza dużo bardziej skupić się na rozwijaniu całej dyscypliny we Francji. Choć bowiem w kraju jest kilka liczących się organizacji esportowych z Vitality czy sekcjami PSG na czele, tak cały czas pomija się go na esportowej mapie, przez co nie organizuje się tam żadnych turniejów czy innych imprez. Co prawda w 2019 roku Francja była gospodarzem WORLDS-ów w League of Legends, ale są apetyty na więcej.

Macron oświadczył, że postara się zapewnić Francji przywilej organizacji Majora w CS:GO. Polityk jest świadom obecnej skali popularności sportów elektronicznych i nie obawia się postawić na ich rozwój. Jego inicjatywę doceniają młodsze pokolenia Francuzów, ale nie tylko.

Nico 'nicodoz' TamjidiDuńska rewelacja traci dwóch zawodników. Fnatic rozpoczyna kampanię transferową

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Na miły gest bowiem zdecydowało się hiszpańskie G2 Esports, które przez lata było bardzo powiązane z francuską sceną esportową, mając w swojej organizacji wielu Francuzów. Zespół wysłał przedstawiciela na niedawną konferencję Macrona, gdzie prezydentowi wręczono specjalną koszulkę "Samurajów" z jego nazwiskiem na plecach. 

Francuski polityk był bardzo zaskoczony, ale ewidentnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Taki mały gest z pewnością jeszcze mocniej ociepli jego stosunek do esportu. Samo G2 z kolei popisało się pod kątem PR-owym. 

Paweł 'dycha' Dycha - zawodnik ENCE.Wielki sukces w zasięgu polskiego tercetu. Zagrają w finale IEM Dallas