Wielkie pieniądze na esportowym turnieju. Znamy datę The International 11

Valve ogłosiło terminy kolejnego The International. Jedenasty turniej najważniejszego cyklu esportowego w Docie 2 odbędzie się w październiku. Najlepsze drużyny zjadą się do Singapuru, aby rywalizować o ponad milion dolarów.

Wszystko jasne. Kolejny The International odbędzie się w Singapurze w okresie od 15 do 30 października. W Indoor Stadium i Suntec Singapure pojawią się najlepsze ekipy esportowej sceny Doty 2. 12 załapie się przez cykl Dota Pro Circuit, a pozostałe 8 przez kwalifikacje. Fani tytułu już zacierają rączki, czekając na prawdziwe święto sportów elektronicznych pod postacią jedenastej odsłony The International.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Singapur organizatorem The International 11

Lista uczestników The International 11 nie została jeszcze sfinalizowana, ale sam cykl Dota Pro Circuit powoli dobiega końca, a to oznacza również kwalifikację części drużyn na prestiżową rywalizację. Później wystartują eliminacje regionalne, a na początku października baraże ostatniej szansy, dzięki którym dwa pozostałe bilety zostaną rozdysponowane.

Turniej rozpocznie się od fazy grupowej. Cała dwudziesta zostanie podzielona na dwie grupy po dziesięć składów. Do play-offów przejdzie szesnaście z nich - osiem z wyższych pozycji bezpośrednio wejdzie do górnej drabinki, a reszta zacznie swoją drogę od dolnej partii. 

Janusz 'Snax' PogorzelskiPolacy pokonali FaZe Clan. ENCE zagra w półfinale IEM Dallas

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Pula nagród na The International została wyjątkowo obniżona do 1,6 miliona dolarów. To najniższy pułap od 2012 roku. W poprzednim roku pula wynosiła aż 40 milionów dolarów. Do wszystkiego dostanie jednak dorzucono dodatkowo kwota w wysokości 25% ze sprzedaży specjalnych Battle Passów. 

Zmagania będą się toczyły w dwóch arenach w Singapurze - Indoor Stadium i Suntec Singapure. Obrońcą tytułu będzie Team Spirit, które najpewniej załapie się do głównego turnieju. Mimo wszystko na faworyta wyrasta PSG LGD, będące liderem klasyfikacji Dota Pro Circuit. Zespół z Paryża ma też sobie sporo do udowodnienia, bowiem w ubiegłym roku to właśnie on przegrał ze Spirit w finale The International 10.

Michał 'MICHU' MüllerMICHU szuka nowej drużyny. Ogłoszenie w mediach społecznościowych

Więcej o: