MICHU szuka nowej drużyny. Ogłoszenie w mediach społecznościowych

Poszukiwania nowej drużyny to stały element w karierze wielu profesjonalnych graczy. Przed tym wyzwaniem stanął Polak, Michał "MICHU" Müller.

MICHU w ostatnich latach nie ma szczęścia, aby znaleźć stabilną drużynę nastawioną na długoterminowy rozwój. Nawet gdy się tak z pozoru wydaje, ostateczny rozrachunek jest zupełnie inny. Po zamknięciu sekcji CS-a w MAD Lions, zawodnik zdecydował się na rozpoczęcie poszukiwań nowego pracodawcy.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Nagłe zamknięcie zespołu

Po odejściu z okowów polskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive Michał "MICHU" Müller rozpoczął grę w międzynarodowych formacjach. Na początku bieżącego roku trafił do hiszpańskiej organizacji MAD Lions, tworząc skład, który z założenia miał być projektem długoterminowym.

Jak się jednak okazało po kilku miesiącach organizacja postanowiła zrezygnować z całości rywalizacji na płaszczyźnie FPS-a od Valve. Zawodnicy wraz z trenerem, Jakubem "Kubenem" Gurczyńskim zostali wystawieni na rynek transferowym. Informacja nie padła wprost, lecz decyzja miała być podyktowana aspektami finansowymi.

Esport, streamer czy pro gamer. Francuski rząd blokuje zwroty związane z gramiEsport, streamer czy pro gamer. Francuski rząd blokuje zwroty związane z grami

MICHU szuka nowej drużyny

Od zamknięcia sekcji CS-a w MAD Lions minęło kilka tygodni. MICHU po raz pierwszy zabrał głos na temat swojej przyszłości 1 czerwca. Wówczas na jego mediach społecznościowych ukazał się wpis informujący o poszukiwaniu nowej drużyny. Grafika zawarta we wpisie zdecydowanie przyciąga oko i imponuje, zwłaszcza w przypadku listy dotychczas reprezentowanych formacji. Znajdziemy tam Evil Geniuses, Virtus.pro czy Team Kinguin.

Gracz jednocześnie wytłumaczył powody dość długiej ciszy z jego strony. Jak się okazuje, MICHU poświęcił ten czas na rozwiązanie kwestii w życiu prywatnym, które mogłyby stanowić przeszkodę do osiągania jego kolejnych celów. Przyznał, że obecnie znajduje się w dobrym miejscu, aby wrócić na salony profesjonalnego CS-a. Dodaje również, że jest niezwykle zmotywowany, gotowy na kolejne wyzwania i stale poświęca czas na naukę nowych zagadnień.

DWG KIA na Worlds 2021Hoya odchodzi z DWG KIA. Decyzja podyktowana powrotem Nuguri'ego

Więcej o: