Hoya odchodzi z DWG KIA. Decyzja podyktowana powrotem Nuguri'ego

Byli mistrzowie świata, zespół DWG KIA zdecydowanie zbroi się przed latem. Do wyjściowej piątki powrócił Nuguri. Z tego powodu rezerwowy toplaner formacji opuszcza jej szeregi

Współpraca pomiędzy południowokoreańskim DWG KIA a graczem Yoon "Hoya" Yong-ho została zakończona. Dotychczas zawodnik grał na górnej alei drugie skrzypce, od czasu do czasu zastępując Burdola. Jego odejście jest ściśle powiązane z powrotem Nuguri’ego, a zarazem spadkiem dotychczasowego toplanera na drugi plan.

Zaliczył okazjonalne występy

Za pośrednictwem mediów społecznościowych południowokoreańska organizacja DWG KIA ogłosiła zmiany w składzie League of Legends. Szeregi zespołu opuścił jeden z dwóch dotychczasowych toplanerów, Yoon "Hoya" Yong-ho.

Zawodnik nieczęsto był elementem wyjściowej piątki zespołu. Hoya pozostawał w cieniu Burdola, który był głównym wyborem szkoleniowców. Mimo tego udało mu się zagrać łącznie cztery spotkania podczas minionego wiosennego splitu. Zdecydowanie najważniejszym z nich był półfinał play-offów przeciwko Gen.G.

Polt, trener drużyny T1T1 powinno wygrać MSI? Trener zdradza dlaczego

Powrót gwiazdy

Odejście Hoya nie jest przypadkowe, wszak do DWG KIA powraca Nuguri. To 23-letni toplaner, który wraz z zespołem wówczas identyfikującym się jako DAMWON, sięgnął po złoto na mistrzostwach świata 2020 roku.

Wkrótce po zdobyciu Pucharu Przywoływaczy Nuguri postanowił szukać okazji za granicą, przez co na rok związał się z FunPlus Phoenix. Współpraca została zakończona w listopadzie ubiegłego roku i nie była zbyt owocna. Gracz pozostawał zaś nieaktywny przez okres kilku miesięcy. Wraz z rozpoczęciem letniego splitu będziemy mogli podziwiać go w formacji, z którą osiągnął zdecydowanie najwięcej.

MOUZ NXT na WePlay Academy LeagueWePlay Academy League na półmetku. Polacy liderem swojej grupy

Więcej o: